Spořice – Litvínov B 0:3 (0:3)
Litvínovští fotbalisté v této sezoně ještě nepoznali hořkost porážky, ztratili pouze dva body za remízu a i ve Spořicích dokazovali, že na čele 1. A třídy nejsou náhodou. Sen Litvínovských o krajském přeboru začíná mít jasné kontury.
První zákrok si připsal domácí brankář Kropáč proti střele Pošusty, na druhé straně odpověděl Schoř, který ještě v minulé sezóně oblékal dres FK SIAD Souš v krajském přeboru. Střelecky netratí ani ve Spořicích.
Skóre se poprvé měnilo ve čtrnácté minutě. Správně se mělo rozehrávat od domácí branky, ale rozhodčí nařídili rohový kop, po němž litvínovský Polomský vstřelil první gól zápasu - 0:1.
Spořickými ale inkasovaný gól nijak neotřásl a do svého soupeře se pustili pěkně zostra. Holub s Vašinou ale své šance k vyrovnání nevyužili a naopak ve 21. minutě si nikým neobsazený Ševčík naběhl na míč a vstřelil druhý gól hostů - 0:2. Hned po rozehrání se domácí mohli vrátit zpět do zápasu, Vašina ve velké šanci trefil jen tyč. Poté neuspěl ani Schoř. Místo toho, aby domácí vstřelili kontaktní gól, přišla 36. minuta, v níž spořický gólman špatně rozehrál, k míči se dostal volný Mai a ten Litvínovu zařídil tříbrankové vítězství. Výsledkem 0:3 také skončil první poločas.
Úvod druhé půle patřil domácím hráčům, ale jejich snaha ke snížení nepříznivého stavu byla marná. Hosté hráli pozorně v obraně a s vedením 3:0 byli nadmíru spokojení.
V 58. minutě navíc Kropáč vyběhl proti unikajícímu litvínovskému hráči, fauloval jej, dostal červenou kartu a jeho místo převzal Vlček.
Spořičtí si připsali ještě několik střel, ale na neprostupnou litvínovskou obranu nenacházeli recept. Když se svými střelami neuspěli Hoblu, Schoř, Vašina ani Rezek, skončil zápas poločasovým výsledkem 3:0 pro Litvínov.
Zajímavá byla statistika rohů: Spořice - Litvínov 14:8.
Neotřesitelná litvínovská rezerva se s podzimní částí soutěže rozloučí zajímavým regionálním derby s SK Kopisty příští sobotu.
Branky: 14. Polomský, 21. Ševčík, 36. Mai. Rozhodčí: Spišák, Cvachoušek, Hofmann. ŽK: 1:2. ČK:1:0. Diváků: 100.