Největší část vaší trenérské kariéry jste strávil právě na Bohemce, poprvé půjdete proti „svým", jak se na zápas těšíte?

Na zápase se samozřejmě hodně těším, ale na druhou stranu ho beru jako každý jiný. Čeká nás zápas proti celku, který má namířeno do první ligy. Určitě s ním dorazí i spousta fanoušků, což mě ani nepřekvapuje. Z působení v Bohemce jsem byl zvyklý, že fanoušci vytvářeli vždy skvělou atmosféru, ať už jsme hráli doma nebo venku. Proto očekávám pěkný zápas, na který si najdou cestu i naši fanoušci a stadion bude o něco více zaplněný, než obvykle.

Co očekáváte od důležitého zápasu proti Bohemce, která bojuje o postup, naopak váš tým stále bojuje o záchranu?

Nemyslím si, že bychom se měli něčeho bát, přestože si uvědomujeme kvalitu soupeře. Hrajeme o všechno, takže se nesmíme ohlížet na kvalitu soupeře a musíme se soustředit na náš výkon.

Byl jste v posledních dnech nějak více v kontaktu s někým právě z týmu Bohemky? Probíhalo nějaké hecování?

V kontaktu jsem pouze s asistentem trenéra Slezákem, ale určitě už jsme ve věku, kdy už nějaké hecování neprobíhá. Doufám, že uvidíme zápas, po kterém na sebe nebudeme muset koukat jakkoliv křivě.

Záchranářskou misi jste si značně zkomplikovali posledními výsledky. Máte za sebou tři porážky v řadě a předposlední Opava se na vás dotáhla na jediný bod.

Je určitě pravda, že jsme si to zkomplikovali. Měli jsme na začátku úspěšnou sérii doma proti ohroženým celkům, kterou jsme naštěstí zvládli. Nyní nás čekali těžké zápasy jako proti Sokolovu nebo Olomouci. Stále si však myslím, že takzvané zápasy pravdy nás ještě čekají. Máme to zatím stále ve svých rukách, a nemusíme se dívat na zápasy soupeřů, což je pro nás důležité.

K dispozici nebudete mít trio zkušených hráčů – Žižka, Ibragimov, Procházka. Je to pro vás výrazná komplikace?

Určitě to je nepříjemné. Jsou to pilíře naší sestavy, zkušení hráči. Je to samozřejmě citelná ztráta, ale musíme na hřišti udělat maximum, abychom je nahradili.

Naposledy jste neuspěli na hřišti HFK Olomouc, kde jste prohráli 2:0. Jak jste viděl utkání, které pro Váš tým znamená třetí porážku v řadě?

Odehráli jsme nejlepší zápas na venkovní půdě, co v Mostě působím. Měli jsme chuť hrát, hráli jsme ofenzivně. Bohužel se domácí dostali do vedení po individuální chybě našeho stopera. Druhý poločas byl jasně v naší režii, k vyrovnání nám chybělo pouze více štěstí, také trošku fotbalového umu v zakončení. Věřím, že když budeme bojovat dál, body zase přijdou.

Ve čtvrtek se poprvé do tréninku s týmem zapojil také Tomáš Řepka.

Tomáš se začíná pomalu připravovat, do fotbalu má chuť, což je hlavní. Z toho se teprve odvine, co bude dál, jak se bude fyzicky cítit.

Denis Kejkrt