FK SIAD Most B – SK Kladno B 1:1 (1:1)

Juniorku FK SIAD Most posílili z kádru „A“ mužstva Gary Tavars a Petr Loos. Po dlouhém zranění nastoupil do soutěžního zápasu Petr Johana a ve zdraví odehrál přes sedmdesát minut.
Od začátku utkání bylo patrné, že do Braňan zavítal celek z čela tabulky. Béčko Kladna, se sedmadvaceti body druhé, domácí fotbalisty jen zřídka pouštělo na dostřel své brány. Na druhé straně hřiště zase dirigoval mostecké řady zkušený Johana. Na první vážnější moment se tak čekalo až do 21. minuty. Po rohovém kopu přizvedl míč Škultéty a stoper Bartoš pálil z „voleje“ těsně nad kladenskou bránu.
Z další kvalitní akce se už Mostečtí radovali. Po rychlém protiútoku se dostal míč k Loosovi, který si vychutnal obránce a přesně zakončil – 1:0 pro Most. Hostům se ale podařilo rychle odpovědět.
Z pětadvaceti metrů napřáhl ke střele kladenský Chaloupka a vymetl pavučinky domácí brány. Gólman Krystyník se za balonem jen otočil.
Do šaten mohli jít přece jen spokojenější hráči Mostu. Útočníka Havla ale vychytal ve stoprocentní šanci brankář Miski.
Vyrovnaný fotbal pokračoval i v druhém poločase. Další průběh utkání ale značně ovlivnil domácí Loos, když po dvou žlutých kartách během jedné minuty putoval předčasně ze hřiště. Mostečtí tak od 58. minuty dohrávali o deseti. Tlak Kladenských se ale nedostavil. Ani jedno z mužstev se do šancí moc nedostávalo. Výjimkou byl trestný kop hostů z hranice šestnáctky, s kterým si poradil Krystyník.
Kladno se k zakončení prodralo ještě deset minut před koncem. Chaloupka ale ztroskotal opět na domácím brankáři.
Most zahrozil už jen nepřesným pokusem Škultétyho a zápas tak skončil spravedlivou remízou 1:1.
Trenér mostecké juniorky Jiří Černý byl vzhledem k vývoji zápasu spokojený.
„Dohrávali jsme půl hodiny oslabeni o jednoho hráče, takže jsem s bodem spokojený. Byl to dneska pěknej fotbal. Remíza je spravedlivá.“
Černý poslal na posledních dvacet minut místo Petra Johany dorostence Slušnýho. „Zhostil se své role perfektně. Je na tom dobře technicky,“ pochválil kouč osmnáctiletého fotbalistu. Juniorka je po 14. kole stále v první polovině tabulky divize B se ziskem třiadvaceti bodů.
Branky: 29. Loos – 34. Chaloupka.
Sestava Mostu: Krystyník – Tavars, Johana (73. Slušný), Bartoš, Přibyl – Loos, Caminiti (68. Olah), Škultéty, Fleišman – Milo (81. Zubr), Havel.
Trenér: Černý.
Asistent: R. Kopas.
Ved. týmu: Šíma.