V nezáživných prvních minutách střetnutí se poprvé blýsklo až v 21. minutě. Po rohovém kopu mířil hlavou na domácí branku Holub, ale Paleček jeho střelu schoval do rukavic. Jako první se brankově prosadili domácí, konkrétně Petr Loos, který si narazil s Horou, prolétl defenzivou Kladna a chladnokrevně propálil Kostolanského. Svěřenci trenéra Martina Hřídela se ale vrátili do hry o pět minut později a prosadili přes slabost Mostu.

Ze standardní situace trestal hlavou Palečkovo zaváhání Zachariáš. Most ve vyložených šancích kladenské borce jasně strčil do kapsy. Forvard Hora se ocitl v jasné gólové situaci hned několikrát, jednou trefil tyč, Knakal čtvrt hodiny před koncem zazdil tutovku hlavou, Andrei napálil dělovkou břevno.

Přesto v řádné hrací době skončil zápas remízou šlo se na penalty, v nichž byl úspěšnější kladenský celek. Rozhodlo se až v sedmé sérii. Kladenský Hajník proměnil, domácí Lafrance nedal.

Co řekli po zápase?

Martin Hřídel (trenér SK Kladno): V utkání jsme nastoupili se sestavou, která se dost liší od té, která se prezentuje v mistrovských zápasech. Podle toho také utkání vypadalo, bylo spíše vyrovnané. Soupeř nás zlobil rychlými protiútoky, dokonce se mu z něj podařilo vstřelit branku. Nefungovala součinnost naší stoperské dvojice. Věděli jsme, že Most má trochu problémy při standardních situacích a toho jsme využili a vyrovnali. Ve druhé půli jsme se snažili tlačit dopředu. Mladý útočník Mostu Hora vypadal výborně, hodně nás zlobil. Bylo štěstí, že jsme došli do penaltového rozstřelu. Tam už to bylo o štěstí. Kluci zvládli proměnit všechny penalty.
Jorge Aňon (trenér FK Baník Most): Dnešní zápas byl neuvěřitelný. Tohle jsem snad ještě nikdy nezažil. Měli jsme spousty šancí už v prvním poločase. Nevím co se s hráči děje. V každém zápase máme spousty šancí, hodně střel, příležitostí v kombinaci, ale branky prostě nedáváme. Ve druhém poločase jsme měli šancí ještě více, následně jsme přišli i o hráče, ale stále jsme byli v šancích, ovšem prostě to nešlo. Penalty už jsou loterie – padesát na padesát.

Fakta zápasu:

Branky: 29. Loos – 34. Zachariáš. ŽK: Hora. ČK: 83. Andrei. Rozhodčí: Příhoda – Ubias, Teuber. Diváci: 200.

Most: Paleček – Sigmund, Lafrance, Běloušek, Fleišman (73. Knakal) – Rosendo, Hofmann, Boutasgount, Diego (55. Andrei) – Hora, Loos (88. Surville). .

Kladno: Kostolanský (89. Pavlík) – Hajník ,Gross, Procházka, Mráz – Moravec, Broschinský, Szabo (46. Bartoš), Holub – Zachariáš, Tatanashvili (66. Klinka).