Fotbalisté Souše se na jaře vezou na vítězné vlně a mají nakročeno na postup do divize. V deseti jarních duelech Souš ještě ani jednou neprohrála. Devětkrát slavila vítězství, jednou remizovala. „S průběhem jara jsme maximálně spokojení,“ říká místopředseda FK Baník Souš Josef Tancoš s tím, že se tým nebrání postupu do divize.

Na jaře se vám neskutečně daří. Máte na kontě devět vítězství a jednu remízu. Takže panuje spokojenost, že?

S průběhem jara jsme maximálně spokojení. S tím se nám také otočily plány. Máme devět výher a jednu remízu. Chceme co nejlepší umístění, dále sbírat body a být na špičce, i když víme, že to bude ještě hodně těžké. Teď o víkendu nás čeká derby s Horním Jiřetínem. Zvu na něj lidi, aby nás přišli podpořit a hráči získali další tři body. Kluci ze Souše a Jiřetína se mezi sebou moc dobře znají. Plno jich spolu hrálo v dorosteneckých i jiných týmech. Jiřetín – to jsou především hráči z Mostecka.

Čím si vysvětlujete, že se Souši na jaře tak daří, když po podzimu se myslelo spíše na záchranu krajského přeboru?

Vidím za tím dva důvody – dobrá zimní příprava a kvalitní posily. Podařila se nám první jarní kola a hráčům stouplo sebevědomí. Navíc v krajském přebor jsou mužstvo hodně vyrovnaná, jasný favorit se od zbytku neutrhl, týmy hrají mezi sebou a nám se dařilo ostatní porážet. Do konce soutěže zbývá pět kol a v těch máme mužstvo z vrcholu tabulky. To budou zápasy pravdy, které ukáží, jak na to opravdu jsme. Duel s Jiřetínem chceme zvládnout a pak nás vlastně čeká elitní čtyřka.

Jste na vrcholu tabulky druzí jen o skóre. Takže postupu do divize by se Souš asi nebránila, je to tak?

Nebránili bychom se postupu. Bylo by chybou nehrát o postup, když se nám tak daří. Budeme chtít lidem ukázat, že na to máme.