Pro mě je to už definitivní záležitost: Petr Johana přestoupil do Mostu," vykládal, ještě než dorazil na prvoligový klub, kde v pondělí mělo dojít k potřebným náležitostem spojeným s přesunem sedmatřicetiletého stopera na sever.

Johana se vrací do rodného města po šesti letech. Ještě předtím v Mostě působil i v letech 1996 až 2000. Severočeši o něj stáli už loni v létě, kontakt pak v zimě oprášili a nakonec došlo k dohodě a přestupu.

„Jednání probíhalo od našeho vzájemného utkání před zhruba deseti dny, kdy jsem znovu projevil zájem o Petra. Po příchodu nového trenéra Jarolíma do Mladé Boleslavi jsem vycítil, že by nemusel s Petrem tolik počítat, a přesně na to došlo. Nebránili tomu, aby mohl odejít jinam. Petr hned dostal několik prvoligových nabídek, ale rozhodl se pro Most," těší Stehlíka.

Druholigovému Baníku dal Johana přednost nejen proto, že z Mostu pochází. „Naše vztahy jsou v osobní rovině. Já jsem s ním hrál a bratr dokonce dělal Petra z Litvínova do Mostu už v sezoně 1996/97," prozradil Stehlík mladší. „Cítili jsme, že Petr už nechce nikam dojíždět a svou aktivní kariéru chce dohrát doma v Mostě. Do budoucna s ním počítáme na pozici trenéra mládeže."

V Mostě bude bývalý reprezentační zadák, který získal tituly se Spartou i Libercem a v zahraničí nastupoval za turecký Manisaspor či rakouský Wiener Neustadt, vůdčí osobností. „Svými dirigentskými schopnostmi a zkušenostmi, které získal v klubech napříč Evropou, bude působit pozitivně na spoluhráče a u soupeřů bude vzbuzovat respekt. Jeho osobnost pomůže i v komunikaci s rozhodčími."

Johana by neměl být jedinou posilou Baníku. „Tento týden musím dořešit hostování Dana Veselého ze Slavie. Dotahujeme také přestup dvou zahraničních hráčů z Chorvatska a Bosny," prozradil Stehlík. „Ještě čekáme, jak se vyvine situace v Příbrami, kde bychom měli zájem znovu o Martina Šlapáka." Klub testuje i mladého obránce Sudka.

Může posílený tým zaútočit z šestého místa na postupové příčky? „Špičku máme na dosah, ale teď je zbytečné mluvit o postupu. Počkejte a zeptejte se mě až po třetím jarním kole," dodal s úsměvem Stehlík.