To potvrzuje také obránce Martin Olejník, který nahradil vykartovaného Bělouška, který v domácím zápase se Zlínem obdržel červenou kartu. Vysoký stoper, který v minulých sezonách působil v nižších soutěžíšch v Německu, ve své premiéře nezklamal. Naopak. Urostlý obránce působil v zápase jistým dojmem a svým výkonem pomohl k tomu, že baníkovci jsou po čtyřech odehrených kolech jediným týmem, který ještě neinkasoval branku.

Fotbalisté Baníku v sobotu narazili na soupeře, který v předchozím kole uloupil tři body na půdě exligového Hradce. Martin Olejník po zápase potvrdil, že mají za sebou utkání proti hodně silnému soupeři. „Narazili jsme na velmi kvalitniho soupeře, jakým mužstvo Táborska bezesporu je. Myslím, že v první půli jsme měli navrch a těch šancí měli více, než domácí. Bohužel se nám nepodařilo vstřelit vedoucí branku, což je veliká škoda.Ve druhém poločase se hra trošku vyrovnala a domácí měli pasáž, kdy nás zatlačili. Šancí na obou stranach bylo více, ale já jsem toho názoru, že jsme měli z Táborska přivézt tři body," neskrýval smutek sedmadvacetiletý obránce.

Jaké pocity měl po utkání fotbalista, který si odbyl v dresu Baníku premiéru v letošní sezoně? „Mé osobní pocity z utkání nemohou být pozitivní už jen proto, že jsme nezískali tři body, které jsme si rozhodně zasloužili, co se průběhu utkáni týče. Jinak si myslím, že pro oko diváka se hrál pohledný fotbal se spoustou šanci na obou stranách," vzpomínal Olejník na několik šancí Vojty, Šlapáka nebo Procházky. Posledně jmenovaný v 87. minutě neproměnil penaltu a za další minutu nedokázal trefit zcela odkrytou bránu.

Martin Olejník v zápase podal spohlivý výkon. Na první pohled nešlo poznat, že je to jeho první ostré utkání za Most v tomto ročníku. „To, že zasáhnu do hry za vykartovaného Ondru Bělouška, jsem vědel od začátku týdne, takže jsem měl dost času se na to psychicky připravit. Nebudu zastírat, že jsem neměl trému. Klukům se první tři kola dařilo a do rozjetého vlaku se težko naskakuje. Byla to pro mě těžká úloha. Bezchybný jsem určite v utkání nebyl. Byly momenty, kdy jsem mohl řešit situace jinak. V 80. minutě byla nařízena po mém zákroku, myslím si, hodně přísná penalta, kterou Jarinek (Jaroslav Belaň) chytil, za což bych mu tímto chtěl moc poděkovat," řekl na dresu gólmana Baníku, který jako jediný brankář ve Fotbalové národní lize drží nulu na kontě obdržených branek.

Baníkovci jsou po čtyřech kolech na čtvrtém místě s osmi body. Jaké jsou ambice fotbalistů Baníku do dalších kol? „Naše ambice do dalších zápasů jsou stejné, jako na začátku soutěže. Chceme vycházet z dobré defenzivy, což se nám prozatím velmi daří. To, že jsme jako jediný tým neinkasovali branku hřeje, ale na to nemůžeme koukat. Jdeme zápas od zápasu s pokorou a dobrým nasazením, což nám zatím přináší ovoce. Budeme to chtít potvrdit i v domácím utkání v neděli proti Pardubicim, na které bych tímto chtěl pozvat naše fanoušky, aby nás přišli podpořit v co nejhojnějším počtu," věří v podporu vysoký obránce.

Denis Kejkrt