Jaroslav Hřebík, hlavní kouč české devatenáctky, kterou na Maltě od 12. do 17. listopadu čeká první fáze kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2010 ve Francii, v úterý odtajnil nominační listinu. A mezi osmnácti vyvolenými odchovanec mostecké kopané chybí.

„Jsem mezi náhradníky, pro případ, že by se někdo třeba zranil. Mrzí mě to, po posledních výkonech za Baník jsem věřil, že bych se do konečné nominace mohl dostat,“ říká Hora, s patnácti góly druhý nejlepší střelec uplynulého ročníku nejvyšší dorostenecké soutěže.

Těžko odhadovat, o kolik osmnáctiletému útočníkovi pozvánka na Kypr utekla. Na podzim se pod Hřebíkem zúčastnil obou několikadenních soustředěních. Hned v tom prvním přitom v tréninkovém utkání vstřelil obě branky svého mužstva, zápas skončil 2:2.

Nejlepší střelec Mostu se tak v klidu může soustředit na zbývající dvě druholigová kola. Že o kvalifikační turnaj pravděpodobně přišel, bere s nadhledem.
„Nedá se nic dělat. O to větší mám chuť dál makat za Baník a střílet další góly,“ motivuje Horu. „Když se mi bude dařit, snad přijde pozvánka na jarní část kvalifikace.“

Martin Chládek