Fotbalisté FK Baník Souš se po letní přípravě chystají na premiérový start v divizi. Los jim pro první kolo určil domácí prostředí. V něm se svěřenci trenéra Karla Chlada představí v sobotu od 17.00 hodin. Hostit budou mužstvo Brozan. Pro Souš je to historický okamžik.

Souš si divizi vysloužila neskutečnou jarní jízdou v minulé sezoně krajského přeboru, kdy v patnácti zápasech ani jednou neprohrála – třináct zápasů vyhrála a dvakrát remízovala.

„Tým je vhodně doplněný. Podle mne bude silnější než na jaře,“ vidí místopředseda FK Baník Souš Josef Tancoš, který je také rád za pohárovou konfrontaci s druholigovým Sokolovem.

„Tak výsledek se dal očekávat (Souš padla 0:5). Pro hráče to je ale jen dobře. Prohra je poučila, viděli, že ligová výkonnost je lepší. Je to motivace do další práce,“ říká Tancoš.

Souš čekají v divizi i vyhecovaná derby a to především se sousedními Blšany a Žatcem, které do čtvrté nejvyšší soutěže také postoupily. „V domácím prostředí proto zveme diváky do ochozů. Věřím, že dokáží vytvořit skvělou atmosféru a stanou se tím pomyslným dvanáctým hráčem,“ obrací se Josef Tancoš na příznivce Souše, kteří byli skvělí už při oslavách postupu po posledním duelu v krajském přeboru.
A jaké budou cíle Souše v nové soutěži?

„Mužstvo je dobře složené, hráči věkově vyvážení a naši mladí mají perspektivu. Chtěli bysme se pohybovat kolem středu tabulky,“ uzavírá Tancoš.

Příprava Souše:

Souš – 1. FC Karlovy Vary (ČFL) 0:3
Souš – TJ Proboštov (1.A třída) 3:2
Viktoria Plzeň B (ČFL) – Souš 3:1
SK Ledvice (1.A třída) – Souš 5:2
FK Lovosice (Kr. přebor) – Souš 0:3 – předkolo Ondrášovky cupu
Souš – FK Baník Sokolov (2. Liga) 0:5 – 1. kolo Ondrášovky cupu
Souš – FC Chomutov (ČFL) 2:1


Souš a divize:

Brankáři: Unger Michal a Hanus Petr.

Obránci: Popelka Vít, Walter Tomáš, Duran David, Horák Karel, Hošek Jakub, Zícha Oldřich a Jiří Jirák.

Záložníci: Ihracký Petr, Wagner Vladimír, Hanzlíček Zdeněk, Heidenreich Tomáš, Linka Petr, Smrž Milan, Schoř Robert, Dolejška Ladislav, Hofman Ladislav, Lorenc David a Faltus Milan.

Útočníci: Jung Stanislav, Štípek Václav a Urban Lukáš.

Trenér: Chlad Karel, asistenti: Kopas Zdeněk a Giampaoli Karel.

Vedoucí mužstva: Novák Josef.

Masér: Mathaus Richard, Masér a kustod: Türb Petr.

Odešli na hostování: Pechar Lukáš a Kunický Jiří (Strupčice), Bartoš Zdeněk (Dobroměřice), Antonů Petr a Karlovec Tomáš (Postoloprty), Hlaváček Ondřej (Spořice).

Přišli: Zícha Oldřich (Postoloprty), Hanus Petr, Hofman Ladislav, Lorenc David a Faltus Milan (všichni Most dorost), Jung Stanislav (Kladno) a Urban Lukáš (Litvínov).