Jenže svěřenci trenéra Aňona jen zvonili na tyče nebo nechali vyniknout brankáře Kostolanského. Hodně byl vidět mladý útočník Jakub Hora. Prvoligoví hosté nakonec postoupili do dalšího dějství Ondrášovka Cupu po penaltách.


„Dnešní zápas byl neuvěřitelný. Tohle jsem snad ještě nikdy nezažil. Měli jsme spousty šancí už v prvním poločase. Nevím co se s hráči děje. V každém zápase máme spousty šancí, hodně střel, příležitostí v kombinaci, ale branky prostě nedáváme. Ve druhém poločase jsme měli šancí ještě více, následně jsme přišli i o vyloučeného hráče, ale stále jsme byli v šancích, ale prostě to nešlo. Penalty už jsou loterie – padesát na padesát,“ kroutil hlavou po zápase mostecký trenér Jorge Aňon.


„V utkání jsme nastoupili se sestavou, která se dost liší od té, která se prezentuje v mistrovských zápasech. Podle toho také utkání vypadalo, bylo spíše vyrovnané. Soupeř nás zlobil rychlými protiútoky, dokonce se mu z něj podařilo vstřelit branku. Nefungovala součinnost naší stoperské dvojice. Věděli jsme, že Most má trochu problémy při standardních situacích a toho jsme využili a vyrovnali,“ řekl kladenský trenér Martin Hřídel.


Hřídel také pochválil hbitého Horu, který mohl hned několikrát skórovat.


„Hodně nás zlobil. Bylo štěstí, že jsme došli do penaltového rozstřelu. Tam už to bylo o štěstí. Kluci zvládli proměnit všechny penalty,“ mnul si ruce kladenský lodivod, když Hajník v sedmé penaltové sérii posunul jeho celek do dalších bojů v tuzemské pohárové soutěži.


A Most? Ve druhé lize má zatím jen dva body, je předposlední v tabulce a vyřazení s matným Kladnem mu na psychice taky nepřidalo.
„Tréninky probíhají na sto procent, kluci makají, věnují se obraně i útoku. Musí se s k nám prostě přiklonit štěstí, jinak nevíme. Přemýšlím nad tím snad každý den,“ neví si už rady trenér Jorge Aňon.


Mostečané nastoupí k dalšímu mistrovskému zápasu tuto neděli na trávníku v Sokolově, kde se hraje dopoledne.


Most – Kladno 1:2 po penaltách (1:1)


Branky: 29. Loos – 34. Zachariáš. ŽK: Hora. ČK: 83. Andrei. Rozhodčí: Příhoda – Ubias, Teuber. Diváci: 200.


Most: Paleček – Sigmund, Lafrance, Běloušek, Fleišman (73. Knakal) – Rosendo, Hofmann, Boutasgount, Diego (55. Andrei) – Hora, Loos (88. Surville).


Kladno: Kostolanský (89. Pavlík) – Hajník ,Gross, Procházka, Mráz – Moravec, Broschinský, Szabo (46. Bartoš), Holub – Zachariáš, Tatanashvili (66. Klinka).