Mosteckou juniorku jako obvykle posílili někteří hráči z širšího kádru A-týmu: Diego, Andrei a Pavel Hrechishka.

Souboj generací se plně odehrával pod taktovkou té mladší, mostecké. Postarší sestava Toužimi od prvních minut nestíhala, nad vodou je držely jen fantastické zákroky gólmana Karla Lutzbauera. Ten se poprvé vytáhl v 16. minutě, kdy vytěsnil chytrou střelu Brazilce Diega. Vzápětí hlavičkoval těsně mimo Béreš a s tvrdým projektilem neuspěl ani Fleišman.

To hráčům Toužimi stačila ke vstřelení gólu jediný pořádný pokus za celý zápas! Nezval si seběhl mezi mostecké stopery a pohotově propálil Jakuba Pokorného. Odpovědět mohl Jiří Fleišman, ale opět ztroskotal na Lutzbauerovi.

Ujal se tak až rohový kop Béreše, na který si naskočil kapitán Petr Bohata a přesnou hlavičkou vyrovnal. Do poločasové přestávky pak Mostečtí stihli zahodit ještě několik šancí, v té největší neuspěl zblízka Urban.

Ve druhém poločase byl scénář naprosto stejný, hrálo se na jednu branku, Toužimští nestíhali, ale jejich brankář nadále čaroval. Zlikvidoval ránu Řeháka a když už byl stejným hráčem překonán, zaskočil jeden z obránců a míč z brankové čáry vyhlavičkoval. Nasazení hostů ovšem bylo vskutku příkladné. V 70. minutě po pěkném průniku Davida Béreše dvakrát selhal střídající Rollinger. Nejprve z bezprostřední blízkosti nastřelil Lutzbauera a dorážku opět zastavil jeden z beků! Baník ve festivalu zahozených šancí pokračoval až do konce. Toužim si z Braňan odvezla zlatý bod.

“Ztratili jsme dva body. Devadesát minut jsme hráli na jednu bránu. Bohužel po jedné chybě jsme inkasovali a už jsme skóre nedokázali otočit. Někdy nám v zakončení chyběl klid, mohli jsme to řešit lépe. Ale musím ocenit sebeobětování hostujících hráčů a vynikající výkon brankáře,“ zhodnotil zápas Jiří Černý, trenér mostecké juniorky.

FK Baník Most B – SK Toužim 1:1 (1:1)
Branky: 27. Bohata – 22. Nezval.
Sestava Mostu: Pokorný – Horský, Bohata, Režný, Řehák – Andrei (46. Rollinger), Hrechishka, Diego (60. Pressl), Fleišman – Urban, Béreš (83. Trup). Trenér: Černý.

Rezerva Mostu má po čtyřech odehraných kolech 10 bodů a v tabulce se drží na prvním místě. Další soutěžní zápas juniorka odehraje v sobotu 6. září, kdy zajíždí na derby k béčku Teplic, které je o lepší skóre právě před Mostem ve vedení divize. Půjde tedy o další souboj juniorky o vedení v tabulce. To sobotní nedopadlo nejlépe.