FK Havraň - SK Sokol Brozany „B“ - 2:4 (1:2)

Po čtyřech odehraných kolech má tým pouze čtyři body. S tímto výsledkem určitě nejsou Havranští spokojeni a tak chtěli tímto utkáním navázat na dobré výkony, které tým předváděl v přípravě. Dařilo se jim to ale pouze úvodních 10 minut tohoto utkání.

Hned z první vážnější akce dokázala FK Havraň totiž skórovat. Po krásné kombinační akci na jeden dotek se prosadil M. Hortig a střelou pod padajícího brankáře otevřel skóre 1:0.

Jenže jak už tomu bývá u domácích zvykem, na místo uklidnění po vstřelené brance, přišla řada nepřesností v obranných řadách a toho takto kvalitní soupeř dokázal využít.

V 10. minutě již bylo vyrovnáno, když nepovedenou střelu svého spoluhráče si doběhl brozanský útočník a střelou z úhlu prostřelil vše, co mu stálo v cestě 1:1. Od tohoto okamžiku byla hra domácím velmi kostrbatá a plná nepřesností.

Hosté se naopak kombinační hrou dostávali do spousty šancí. Jednu takovou šanci proměnili v nádherný gól a dostali se o vedení. Běžela 41. minuta a hostující útočník se trefil „nůžkami“ 1:2 .Do šaten se tedy šlo za nepříznivého stavu pro domácí.

Kdo čekal, že se po změně stran hra domácího týmu zlepší, nedočkal se. Hráči Brozan měli stále hodně volnosti ve středu pole a dokonale toho využívali. Na domácí branku se tak valil jeden útok za druhým.

Obrana domácích byla pod neustálým tlakem. A pokud se již Havraňští dostali k brankové příležitosti, měli i smůlu. Několikrát poskakoval míč na brankové čáře, ale ani jednou z toho branka nepadla. Naopak po jednom z rychlých protiútoků inkasovala 1:3.

Domácí trenér na tuto situaci reagoval přeskupením řad a stáhnul hru pouze na tři obránce. To jakoby domácím pomohlo. Havranští si začali vytvářet šance a pokoušeli se ještě nepříznivý stav zvrátit.

V 89. minutě se jim podařilo dát kontaktní gól. Z přímého kopu se trefil J. Berka 2:3. Za tohoto stavu vrhla Havraň vše do útoku, ale bohužel opět z rychlého brejku v již nastaveném čase inkasovala na konečných 2:4.

Nezbývá než doufat, že se FK Havraň z tohoto zápasu oklepe a příště již podá výkon, na který jsme od ní zvyklí. Šanci na to bude mít již příští víkend, když zajíždí na hřiště Bečova.

Vojtěch Benda