Dramatická bitva přinesla béšku Souše první body

MOST - V dalším kole fotbalové B. třídy skupiny C domácí FK SIAD Souš B přivítala na svém hřišti nováčka soutěže ze Strupčic. Se strupčickými fotbalisty dorazila na hřiště Souše i malá skupinka fanoušků. Souš B – Strupčice 2:1 (2:0)

28.8.2007

Takto se prolétl faulovaný soušský Bayer. Soupeř za zákrok kartu od rozhodčího nedostal.Foto: DENÍK/Václav Veverka

Od úvodu střetnutí měla navrh Souš. Hra Strupčic působila hodně neuspořádaným dojmem, docházelo k častým chybám v zadních řadách, z čehož plynulo rychlé napadání ze strany Souše.
Vyvézt balón do středu hřiště a rozehrát směrem dopředu se pro Strupčice jevilo krajně nemožné. Přihrávky a centrované míče neměly oči a u balónu byli domácí zadáci první. Z chyby obrany se narodil i první gól domácích.
Strupčický krajní bek nedokázal plynule převést hru dopředu a dvacet metrů od své brány nesmyslně přišel o balón. Ve 32. minutě tak trestal přesně umístěnou ranou po zemi domácí Dvořák. Jirásek v bráně sice vystihl směr střely, ale více se vytáhnout nedokázal. Ani to ovšem Strupčické nenakoplo. První poločas byl z jejich pohledu infarktový, o čemž svědčí i fakt, že k ohrožení branky domácího Pekaře se dostali až po více jak půl hodině hry.
Pár minut před závěrečným hvizdem je znovu zmrazil Novák, který těžil po chybě hostujícího brankáře Jiráska a skákavý balón dostal za brankovou čáru. Do kabin se odcházelo za dvoubrankového vedení Souše.
Po „rachotu“ v šatně nastoupili hosté do druhého dějství politi živou vodou. Strupčice se rozpomněly, že přijely hrát fotbal. V 17. minutě to i gólově vyjádřili z přímého kopu – 2:1. Šest minut na to, se vytáhl v bráně domácí Pekař, kdy se štěstím zlikvidoval samostatně pronikajícího hráče soupeře, který místo, aby pálil ke vzdálenější tyči domácí branky, zvolil střelu přímo, která ovšem jen orazítkovala tělo připraveného lapače.
Strupčice dále tlačily na pilu. V jednu chvíli domácí dokonale uzavřely před vlastní bránou, ale Souš dokázala odolat. Pět minut před koncem zápasu se utrhl střelec prvního gólu Dvořák, obešel hostujícího stopera a mohl rozhodnout, ovšem šanci skórovat zahodil. V závěru zápasu ještě došlo k potyčce před domácí brankou, za kterou rozhodčí rozdával žluté karty. Souš vedení udržela a má první tři body v tabulce.
Sestava FK SIAD Souš B: Pekař, Vrána Pavel, Gabriš, Levojevič, Dvořák, Jíra, Mráz, Jedlička, Beneš, Kratochvíl, Novák.
Připraveni byli: Hertl, Čermák, Vrána Luboš, Bayer.

28.8.2007 VSTUP DO DISKUSE

Most versus Zlín ve čtvrtfinále Českého poháru.
12

Černí andělé doma přehráli Zlín a jsou ve Final Four Českého poháru

14

V severních Čechách hrozí tvorba náledí a zmrazků

Dárky jako z hororu: Najdou děti pod stromečkem toxické hračky?

Severní Čechy - Analýza, kterou si nechala vypracovat česká nezisková organizace Arnika, zjistila, že některé hračky pro děti i kadeřnické pomůcky pro ženy běžně dostupné na českém trhu obsahují potenciálně nebezpečné látky.