"S přípravou jsme spokojeni,“ notují si navzájem trenéři Svatopluk Habanec s Robertem Žákem.
Prvně jmenovaného, vládce v Ústí, těší nasazení i výsledky, kterými se jeho svěřenci v přípravě prezentovali. Dokonce přejeli Teplice 3:1.„Nechci to přeceňovat, protože na umělé trávě je to trochu jiný sport,“ je opatrný Habanec.

I Most obstál v testu proti prvoligovým.„Hráči si mohli vyzkoušet hrát proti těžším soupeřům a z tohoto pohledu splnila příprava účel. Podařilo se nám uhrát kvalitní zápasy s Teplicemi, Kladnem a i proti Příbrami to byl solidní výkon,“ vypíchl pár utkání Žák, kouč osmého týmu.

Zimní období vybízí ke změnám v kádru. To proběhlo v Mostě tradičně drasticky. Baník opustilo především trio zkušených cizinců–Hainault, Trubila a Bogdanov. Naopak zadnířady přišel vyztužit z Řecka stoper Knakal. Větší uplatnění by měl najít například záložník Boutasgount.

Kádr jsme doplnili mladými hráči, kteří dlouho čekali na příležitost. Odešli kvalitní hráči, ale já věřím, že za ně máme adekvátní náhradu,“ je přesvědčený Žák.

Ústí nejvíc bolí návrat útočníka Vondráška do Teplic.„Už rok si říkal o základní sestavu Teplic a teď dostal trenéra pod takový tlak, že ho musel vzít. Vondráška musí nahradit trojice Veverka, Pilík, Nádeníček, která se bude točit. Oni ho musí zastoupit v agresivitě i brankami,“ má jasno Habanec.

Ostrou prověrkou bude pro Ústečany hned start druhé poloviny sezony.„V prvníchčtyřech kolech jedeme třikrát ven, ještě k tomu začínáme v Karviné, která u nás vyhrála 3:1. Oni bojují o sestup a přes zimu posílili. Navíc za ně hraje Radek Slončík, který se mi líbí jako Rosický v reprezentaci nebo v Arsenalu. Tvoří polovinu úspěchu.“

Pátí Ústečané mají zaděláno na postup, když na lídra ztrácejí jen tři body.„Postup? To je pohádka. Budeme mít radost, když se udržíme do šestého místa a budeme předvádět fotbal jako posledních devět kol na podzim. Lidi by se bavili a my bychom měli radost, že se nám povedla dobrá práce,“ přemítá Habanec.

To v Mostě touží po návratu mezi smetánku.„Po sestupu prošel kádr velkou obměnou a už se pomalu stabilizuje, už jsme i zkušenější. Uvidíme, jak nám vyjde začátek jara, podle toho budeme hodnotit jestli výš nebo ne,“ říká Žák.„Na podzim jsme měli solidní herní projev, ale potřebovali bychom zlepšit defenzivní činnost a bodovat. Když se to podaří, vykopne nás to v tabulce výš. To bychom si přáli.“