Víkend nabitý fotbalem. Takový je program soboty a neděle na Mostecku. Po přestávce se na domácím trávníku opět představí druholigoví fotbalisté FK Baník Most. Přinášíme přehled víkendových zápasů.

2. liga:
Most - Sezimovo Ústí (sobota od 16.00 hodin)
Baník měl v minulém kole své utkání odložené a tak jeho hráči budou na zápas s nováčkem patřičně nažhaveni a měli by dát tím nejlepším způsobem svým příznivcům zapomenout na nevydařený domácí souboj se Sokolovem před čtrnácti dny.

Divize - skupina B:
Litvínov - Polepy (sobota od 16.00 hodin)
Most B - Meteor Praha (neděle od 10.15 hodin)
Litvínovští pod vedením staronového trenéra Havlíka zvítězili v Děčíně a doma jistě budou chtít tyto body potvrdit. Své bodové konto navýšili i mostečtí mladíci a právě plichta z Kladna by měla být vzpruhou na cestě k dalšímu bodovému zisku.

Krajský přebor:
Blšany - Horní Jiřetín (pátek od 18.00 hodin)
Souš - Krupka (neděle od 16.00 hodin)
Jiřetínští učinili vůči svému soupeři vstřícné gesto, když přistoupili na páteční termín zápasu a pokud v Blšanech naváží na výkony z posledních týdnů mohou příjemně překvapit. Souboj Souše a ambiciózního nováčka z Krupky slibuje tuhý boj, ve kterém domácí hráči snad vyslyší přání svých diváků a po sérii porážek zabodují.

1. A. třída - skupina B:
Kopisty - Strupčice (sobota od 16.00 hodin)
Pro Kopisty velice těžká domácí úloha, vždyť do Janova opět přijede celek z popředí tabulky, který se netají touhou bodově pronásledovat vedoucí Bílinu a jako jediný v dosavadním průběhu s lídrem neprohrál.

1. B. třída - skupina B:
Bečov - Libotenice (sobota od 16.00 hodin)
Rovné - Obrnice (sobota od 16.00 hodin)
Křešice - Havraň (neděle od 10.15 hodin)
V Bečově se diváci mohou těšit na souboj nejhoršího útoku s nejlepší obranou v soutěži, kterou se pyšní hostující tým. Zbylé dva týmy se představí na Litoměřicku a více se věří v duelu sousedů v tabulce Obrnickým, než Havrani v souboji s týmem, který pokukuje po nejvyšších příčkách.

1. B. třída - skupina C:
Meziboří - Lenešice (neděle od 10.30 hodin)
H. Jiřetín B - Blažim (neděle od 16.00 hodin)
Obě mužstva z Litvínovska se pohybují u dna tabulky a v zápasech se stejně ohroženými celky se od obou očekává plný bodový zisk, protože jen přes něj vede cesta ke klidnějším vodám.

Okresní přebor:
Braňany - Nová Ves (sobota od 16.00 hodin)
Havraň B - Brandov (sobota od 16.00 hodin)
Polerady - Mar. Radčice (sobota od 16.00 hodin)
Obrnice B - Kopisty B (neděle od 16.00 hodin)

Ze sobotního programu nejnižší soutěže by měl být nejvyrovnanější ten v Braňanech, kam zavítá dosud neporažený tým Nové Vsi. Zbývající dva zápasy mají vysoké favority v domácích družstvech a překvapením by nebyly ani jejich výhry o více gólů než bývá obvyklé. Nedělní mač rezervních mužstev Obrnic a Kopist slibuje zajímavou podívanou, ve které se vedle ostřílených matadorů představí i dravé mládí.

Svou přitažlivost pro návštěvníky fotbalových klání mají i střetnutí mládežnických týmů, kterých bude i tento víkend k vidění velké množství. Magnetem soboty by mělo být derby odvěkých rivalů Mostu a Teplic na úrovni žáků v České lize, které bude ve sportovním areálu v Albrechtické ulici zahájeno soubojem těch starších v 10.15 hodin.