Na posledním místě se krčící Souš odehrála ze dvou jarních kol zatím jen jeden zápas. V úvodu padla 1:3 na hřišti Štětí. Další zápas venku s Oldřichovem se nekonal z důvodu nepříznivého počasí.

Zítra čeká borce Souše od 15.00 hodin Roudnice a diváci tak poprvé uvidí jarní změny v týmu. Tou nejvýraznější je změna na postu trenéra. V podzimní části tým dirigoval Jan Scheithauer, ale ten se vrátil jako forvard na hřiště. Na trenérské lavici stojí Roman Vrána, který vede i B tým. Asistenti jsou Karel Giampaoli a Milan Böhm.

Oba dříve působili v soušské rezervě. Změna je i v bráně. Na zkušenou do Litvínova odešel brankář Lukáš Pechar, který v posledním divizní zápase Litvínova s Vltavínem střídal zraněného lapače Poloprutského. Na postu soušské brankářské jedničky je zkušený Radek Lilko, ten přišel na hostování z Oldřichova.

Jeho partnerem bude Martin Maštalíř, který se vrátil z hostování v Litvínově.

Zadní řady FK SIAD Souš zůstávají víceméně nezměněné a to ve složení: Kovář M., Novotný J., Zaspal St., Palkoska P., Popelka V., Randa D., Vrána P. a Giampaoli K. V záloze Souše budou udávat hru – Hanzlíček Z., Wagner V., Pressl T., Veselý M., a Bayer, který se na podzim skvěle předváděl v rezervním týmu.

Do zálohy je nutné započíst i navrátivšího odchovance Jana Hanzlíčka, který se vrátil ze zkušené v Austrálii. V útoku bude operovat především už zmíněný Jan Scheithauer, doplňovat ho budou Růžička M. a Odhiambo M.

Zimní příprava mužstva se odehrávala tradičně na domácím stadionu v Souši, kdy mužstvo obhájilo loňské vítězství v zimním poháru Apollo Cup 2008 – skupina Elite s bilancí 7 vítězství, 1 remíza a jedna prohra a celkovým skóre 31:14. Domácí prostředí je zatím pro hráče FK SIAD Souš zakleté.

V novém ročníku krajského přeboru totiž borci Souše doma ani jednou nevyhráli. Připsali si jen bod za remízové utkání. Zlomí zítra nepříznivou bilanci?⋌