Arsenal Česká Lípa – FK Litvínov 4:0 (3:0)
„Shrnu–li zápas do jediné věty, pak by platilo, že fotbal se může hrát na krásu, ale bez bojovnosti a chuti zvítězit se tři body berou opravdu velmi těžko,“ začal s hodnocení výkonu svých svěřenců trenér FK Litvínov Vratislav Havlík.

„V první půli jsme měli tři gólové šance. Ve dvou se ocitl Svoboda, který však z malého vápna nedokázal zakončit, v jedné pak Klasna, který se sice dobře uvolnil, ale také neproměnil. Naopak tým soupeře těžící ze zajištěné obrany a z přesných brejků využil své tři šance na sto procent, a proto jsme šli do šaten s nelichotivými 3:0 pro Českou Lípu,“ pokračoval kouč.

„Hráčům jsem se snažil vysvětlit, že fotbal se buď dá hrát na krásu, nebo bojovat. Bohužel se mi je nepodařilo přesvědčit o tom, že je třeba zabojovat o každý balón. Že je nutné vítězit v osobních soubojích, že žádný míč není ztracený a až když bychom měli dostatečný brankový náskok, pak mohou hrát líbivý fotbal. Myslím, že to bylo tak, že my jsme si přijeli do České Lípy zahrát fotbal a domácí celek chtěl zvítězit,“ zakončil dost ostrými slovy Vratislav Havlík.
A samozřejmě má pravdu. Bojovnost která se vyplácí byla vidět například v přípravném zápase, který sehrál Litvínov s týmem ze Spojených arabských emirátů. Právě bojovnost a snaha zvítězit dotáhla zahraniční celek k vítězství.

V dalším kole se FK Litvínov představí na domácím hřišti, když za soupeře přivítá SK Rakovník. Rozhodně nejde o jednoduchého soupeře, i když v dosavadním průběhu soutěže získali jen jednu remízu. Zápas má výkop stanovený na sobotu 30. srpna od 10.15 hod.

Sestava Litvínova: Kolář – Jendruščák, Košťál, Šafránek, Ihradský – Klasna, Jirka, Pour, Tesařík – Stožický, Svoboda. Střídali: Cholenský, Semenec, Pošusta. Trenér: Havlík.