Je to určitě dobrá útěcha, i když finále by bylo lepší. Mrzí nás první zápas, určitě jsme však motivaci nepotřebovali hledat, pořád jsme chtěli být třetí. Kolem pátého šestého gólu už asi Most nechtěl, byl odevzdanější a šlo to jednodušeji,“ popsal duel blanenský útočník Pavel Kucharčuk.

Na jediného zástupce západní skupiny Superligy malého fotbalu tak zbyla nepopulární čtvrtá příčka.

„Blanensko zaslouženě vyhrálo, drželo balon a dostali jsme hloupé góly. Prohrávali jsme od první minuty, museli jsme hrát na velké riziko a neměli jsme psychické ani fyzické síly, abychom s tím něco udělali. Chtěli jsme se umístit aspoň do třetího místa, i když pro nás už byl úspěch postup do Superfinále. Bohužel se nám nepodařilo udělat výsledky, nebyli jsme v top sestavě, jakou jsme schopní složit. Ostatní mančafty byly lepší, to musíme uznat,“ hlesl zkušený mostecký útočník Martin Boček.

Trenér českých fotbalistů Jaroslav Šilhavý.
Zvítězil týmový duch, řekl Šilhavý. Byl to pro mě ten největší zápas kariéry

Blanensko Most 11:3 (4:1)

Branky: Pavel Kucharčuk 3, Ondřej Paděra 3, Jan Koudelka 2, Jan Minx 2, Roman Hlaváček Albert Koštůr, Ladislav Kešner, Daniel Kasal.

DOUBLE BRŇANŮ

Stejná scéna se opakovala po finálových duelech Superligy malého fotbalu. Hráči Brna ovládli obě kategorie, jak mužskou, tak do 23 let a stali se králi prvního Superfinále v historii, které hostil boskovický areál Červená zahrada.

Senioři si totiž podali Jihlavu 5:3 po prodloužení a výběr Brna do 23 let pak dominoval v duelu s Příbramí jasně 7:1.

Rozhodující gól v prodloužení vstřelil brněnský kapitán Tomáš Pospiš. „Byl to asi nejtěžší zápas, co jsme s Jihlavou hráli, ale o tom je finále, sešly se v něm nejlepší kádry a úroveň tomu odpovídala. Když Jihlava vyrovnala před koncem, říkali jsme si, že se hraje dvakrát pět minut v prodloužení a síly na to máme, že to musíme zlomit. Myslím, že jsme byli lepší, víc jsme titul chtěli a měli i víc štěstíčka. Věřili jsme, že to urveme, když vyhráli mladí, museli jsme taky,“ prohlásil spokojený Tadeáš Zezula.