Jejich hráči se tak zúčastnili tohoto evropského poháru pod názvem EUROCUP v termínu od 12. do 15. září 2019 v italském Lignanu.

Katalánci Most nastoupili ve složení Aschenbrenner Miloslav "C" - brankář, Božovský Luboš, Broskovics Michal, Čábelka Lukáš, Fišer Antonín, Hlaváček Ondřej, Linka Petr, Pšenička Miroslav, Rulf Daniel, Svoboda Miroslav a Veverka Radek a byli nalosováni do skupiny „B“ společně s celky Ben Dor (Izrael), Ost Albania (Albánie), Odin Fiai (Maďarsko) a Danco Pro (Rumunsko). Těmto soupeřům Katalánci čelili se střídavými úspěchy. Nejprve podlehli 2:3 po penaltách izraelskému Ben Dor, aby následně zvítězili jasně 6:2 nad Ost Albania. Tyto dva zápasy měli Katalánci na programu ve čtvrtek a do pátečních zbývajících bojů základní části tak vstupovali se čtyřbodovým ziskem.

Ten však již v pátek nedokázali navýšit, když nejprve podlehli maďarskému Odin Fiai 4:6 a poté i rumunskému Danco Pro 0:3. Tento poslední tým, který nakonec celý EUROCUP vyhrál, byl tak posledním soupeřem Katalánců, neboť ti po svých výkonech obsadili ve skupině „B“ konečné čtvrté místo a do vyřazovacích bojů nepostoupili.

Tým Gamblers Most.Zdroj: EMF Eurocup

Tým Gamblers Most. Foto: EMF Eurocup

Pro Katalánce to byla první zkušenost s Evropským fotbalem a tak možná zaplatili daň za svou nezkušenost. Přesto se prezentovali dobrým výkonem a v Itálii zanechali sympatickou stopu. V jejich ofenzivě byli nejvýraznějšími Antonín Fišer (na turnaji 2+2), Daniel Rulf nebo Miroslav Pšenička (oba 2+0).

To Gamblers Most již mají mezinárodní zkušenosti přeci jen výraznější a na jejich účinkování na EUROCUPU to bylo znát. Gambleři vyslali do Itálie sestavu - Bíro Ondřej "C" - brankář, Dvořák Robert, Hlaváček Petr, Horský Jaroslav, Jelínek František, Kešner Ladislav, Macháček Zdeněk, Macko David, Pátek Vladimír a Polák Jakub. Nalosováni byli do skupiny „G“ společně s týmy Racing de Castrelos (Španělsko), Baka el Gharbia (Izrael), Fekcentrum (Maďarsko) a Luxury Team (Rumunsko).

Svou základní skupinou Gambleři projeli jako nůž máslem, když získali plný počet bodů po čtyřech výhrách. S týmem Racing de Castrelos 3:2, s Baka el Gharbia 7:2, s maďarským Fekcentrum 6:1a na závěr s rumunským Luxury Team 4:3.

Gambleři tedy postupovali ze své skupiny suverénně z prvního místa a v sobotu na ně čekalo osmifinále proti týmu Sokolovi (Bosna a Hercegovina), který obsadil druhé místo ve skupině „H“. Jejich úspěch podtrhl fakt, že z celkem pěti českých zástupců na premiérovém EUROCUPU byli oni těmi jedinými, kdo do vyřazovacích bojů postoupil.

Možná právě jednoznačný postup ze skupiny stál za tím, že tento jeden z širšího okruhu favoritů došel na konec své cesty již v osmifinále. Gambleři jako by nedokázali přepnout na vyšší obrátky nutné v play-off fázi a nadšeně bojujícímu soupeři podlehli 3:5. Navíc se jejich případný závěrečný tlak rozmělnil v opakovaných diskuzích s rozhodčím vedoucím hned ke třem červeným kartám a pokus o srovnání skóre se tak již vlastně ani neuskutečnil. Gambleři tedy obsadili na tomto premiérovém evropském poháru konečné 9. – 16. místo z celkem 40-ti účastníků, což je jistě úspěchem, byť sami Gambleři asi s ohledem na své účinkování v základní části pomýšleli výše. Přesto se v Itálii určitě prezentovali skvělým malým fotbalem

a jistě nešlo o jejich poslední vystoupení na evropském poli. Jednoznačně nejvýraznější osobou zelenočerné ofenzívy byl David Macko (6+5). Toho doplňovali zejména Jakub Polák (3+3), Vladimír Pátek (2+4), Petr Hlaváček (3+2) nebo Ladislav Kešner (1+4). Za zmínku jistě stojí i dva góly brankáře Gamblerů Ondřeje Bíra.

Na závěr se jistě sluší poděkovat všem partnerům a sponzorům, kteří účast obou týmů na EUROCUPU umožnili, v první řadě pak městu Most, bez jehož podpory by účast mosteckých reprezentantů v tomto evropském poháru byla nemyslitelná.

Aleš Janeček