Mírným favoritem zápasu byl přece jen pražský celek, který po pěti kolech získal 13 z patnácti možných bodů a měl i výhodu domácího prostředí.
Už pátá minuta otevřela skóre tohoto zápasu, když obrana Bohemky podcenila standardku Mostu, z pravé strany ze které prošla přihrávka na Hainaulta, který zblízka skóroval do prázdné branky a Most se tak dostal do vedení 1:0.

Až do konce první poloviny zápasu se sice skóre neměnilo, ale více ze hry měli přece jen hráči domácí Bohemky. Ale ani Róth ani Kotyza se nedokázali brankově prosadit. Mostečtí hráči se snažili neutržit branku, což se občas projevilo velmi tvrdými zákroky za které padaly žluté karty. V první polovině zápasu je tak „vyfasovali“ Trubila, Hainualt a Štumpf. Ještě ve 45. minutě Róth rozehrával přímý kop z pravé strany, pěkný centr nikdo ze vzduchu netečoval a mostecký Paleček bez problémů kryl. Následně byl Morávek faulován Hainaultem, jeho loket ve výskoku si možná zasloužil žlutou kartu, ale sudí druhou žlutou naštěstí mosteckého beka do šaten neposlal.

Druhý poločas, ve kterém je hra plná nepřesností, když ani jeden tým neudrží míč na kopačkách a kombinace končí dvacet metrů od branky, nepřináší oku diváka nic lahodného přesto domácí neskládají zbraně a rozhodně nehodlají dopustit, aby si Most z ďolíčku odvezl tři body. Tlak se vyplácí až 74. minutě, když se po pěkné akci Bohemky, která začala u Morávka podařilo zakončit Bartekovi, který využil centr Junáčka a srovnal na 1:1!
Po vyrovnávací brance Bohemka doslova uzavřela Most na jeho polovině, z čehož v 80. minutě těžil opět Morávek, který nejdříve na pravé straně zakombinoval s Bartkem, prošel do vápna a po zemi zakončil. Morávek posílá Bohemku do vedení 2:1!

Vedení pražští fotbalisté neudrželi, naštěstí pro Most, příliš dlouho. Už za čtyři minuty, tedy v 84. minutě se dokázal prosadit Franěk, který po rychlém brejku dokázal srovnat na 2:2 a s tímto stavem se nakonec i týmy rozešly. Most si tak z Prahy odváží remízu 2:2 a jeden bod do druholigové skládačky.

Bohemians 1905 – Baník Most 2:2 (0:1)
Rozhodčí: Drábek - Hojsík, Jiřík.
Bohemians 1905: Havránek - Marek, Nikl, Lukáš, Rychlík - Kotyza, Morávek, Adam, Róth - Bálek, Škoda.
Sestava Baník Most: Paleček - Jedinák, Hainault, Trubila, Loos, Mrkvička, Franěk, Schut, Štumpf (Bogdanov), Sigmund, Webster.