Sezona ještě ani neskončila a už teď je jasné, že druholigové fotbalové kluby ze severu Čech čeká hodně perné léto. Hned dva z nich - SK Slovan Varnsdorf a FK Baník Most – neobdržely pro nadcházející ročník profesionální licenci! Mostecký klub navíc přesně za týden čeká ostře sledovaná valná hromada, na které zřejmě padne vedení klubu.

Ze severočeského trojlístku se jako „nejstabilnější“ jeví současná situace v FK Ústí nad Labem, kde po sestupu z nejvyšší soutěže intenzivně řeší složení trenérského i hráčského týmu.

„Na středu máme s vedením domluvenou schůzku s trenérem Habancem a budeme řešit zásadní otázky,“ řekl ústecký sportovní manažer Stanislav Pelc. Dle jeho slov je prodloužení kontraktu se Svatoplukem Habancem, který vyprší 30. června, prioritou. „Věřím, že se na nových podmínkách domluvíme.“

Pondělní zasedání licenční komise poslalo na sever republiky zlou zprávu. Mimo Varnsdorfu a Mostu nedostaly zelenou pro nový ročník ani Vlašim a Znojmo.

„Důvody, proč licence nebyly uděleny, se veřejně nesdělují,“ prohlásil pouze licenční manažer fotbalového svazu Stanislav Rýznar s tím, že neúspěšní žadatelé mají možnost podat odvolání do sedmi kalendářních dnů po obdržení písemného rozhodnutí.

Odvolání musí být podáno Rýznarovi a on následně zkompletuje materiál pro jednání Licenčního tribunálu ČMFS. Ten rozhodne s konečnou platností, nejpozději do data konání losovacího aktivu. Obdobnou procedurou si v květnu úspěšně prošly Slavia a Ústí nad Labem.

V případě Mostu vedení svazu zřejmě čeká na 15. června a výsledky valné hromady. Podle už dřívějšího vyjádření vedení města i zástupce majoritního vlastníka klubu, italského koncernu SIAD, se zdá, že jsou na odchodu dosavadní ředitel Petr Kabíček i sportovního ředitel Stanislav Salač. „Myslím, že je odchod obou pánů pravděpodobný,“ prohlásil pro ČTK zástupce společnosti SIAD Alessio Conton.

„Požádáme komisi o podrobnější zdůvodnění. Okamžitě se pak odvoláme,“ uvedl na klubovém webu Petr Kabíček, předseda představenstva FK Baník Most.

Vedení varnsdorfského klubu vidí příčinu neudělení licence v administrativním nedorozumění.

„Ekonomický úsek situaci řeší, věříme, že po doplnění informací ohledně naplnění rozpočtu a smluv bude vše v pořádku a nenastane problém,“ řekl Vlastimil Gabriel, ředitel SK Slovan Varnsdorf.