Úvodní utkání jarní části České ligy starších a mladších dorostenců přineslo hráčům staršího dorostu FK SIAD Most plný bodový zisk.
V domácím duelu totiž dokázali porazit Slávii Praha B 2:0 a pokračují tak v postupovém tažení do nejvyšší ligové soutěže ČR, který by byl historickým úspěchem dorostu.

Trenér Josef Tancoš byl po utkání spokojen nejen s předvedenou hrou, ale i s výkonem svého týmu.

Jak hodnotíte první jarní vystoupení?
Jsme spokojeni s tím, jak utkání dopadlo. Měli jsme trochu obavy, protože ke konci přípravy jsme dostávali dost gólů a malinko jsme měli výkyvy ve výkonnosti. Měřili jsme síly se silnými soupeři, takže proto ty výkonnostní rozdíly na konci přípravy. Dneska to ale nebylo znát.

Obavy se nakonec ukázaly jako liché. V první půli jste sehráli s pražským klubem vyrovnanou partii a po přestávce předvedli vynikající hru, která vyústila ve dva vítězné góly. Měli jste i další příležitosti …
To je pravda. Měli jsme asi ještě další čtyři stoprocentní šance, které jsme neproměnili, což je škoda. Na druhou stranu dvě jsme proměnili a získali důležité tři jarní body.

Jak vnímalo start jarní části mužstvo?
Kluci se zahájení těšili. Na vývoji utkání to potom bylo znát, hráli s velkou chutí a nasazením jejich výkon už v podstatě byl na úrovni nejvyšší dorostenecké soutěže.

O nadcházejícím víkendu hostíte České Budějovice. Co od zápasu očekáváte?
Bude to těžké utkání, stejně jako následné střetnutí s Libercem a nebo potom Jabloncem. Věřím ale, že je zvládneme.