Litvínov se v prvním poločase ukázal v dobrém světle. Hráči nechali zapomenout na nepovedené minulé zápasy a ukázali sebevědomí, z něhož pramenily šance na skórování. Jedinou z řady příležitostí zužitkovali ve 25. minutě. Lilko nestačil zareagovat na Maiovu teč. Souš působila bezzubě. Z její strany nebyla k vidění žádná akce. Nic s tím neudělali ani Hanousek a Ihracký, po Lilkovi další bývalí Černožlutí. K vyrovnání hostům pomohl v posledních vteřinách úvodní půle domácí bek Havlíček. Nedokázal zkrotit zpětnou přihrávku, k balonu a následně k samostatnému nájezdu se dostal kapitán Schoř. Ani branku střežící Pechar mu nečinil problémy.

Půle druhá úplně otočila prozatímní představení klubů. Spekulovalo se, zda trenér Dragoun nepokropil domácí hráče mrtvou vodou. Nepokropil. Jeho svěřenci se spokojili se svým výkonem z první pětačtyřiceti­minutovky a přestali se snažit. Nejvíce byly znát chyby v obraně. Ty se logicky také trestaly. Kromě nadějných šancí přišlo také vstřelení gólu. V 65. minutě využil perfektní přihrávku Hanzlíčka ke svému druhému zásahu Schoř. Souš už si vedení pohlídala, čímž se začíná zvedat z tabulkového o casu.

Trenér Souše Roman Vrána k zápasu řekl: „Věděli jsme, že když se hraje v týdnu, tak že bude soupeř posílen o hráče A mužstva, což se také potvrdilo. To byl důvod, proč jsme měli z utkání respekt. Zápas byl vyrovnaný. My jsme byli šťastnější v koncovce. Já jsem s mužstvem spokojený.“

FK Litvínov B – FK SIAD Souš 1:2 (1:1)

Branky: 25. Mai – 45. a 62. Schoř. ŽK: 3:3. Rozhodčí: Zvonař. Diváků: 60.

Sestava Litvínova B: Pechar, Christov, Veverka, Havlíček (68. Bajer), Hotový, Ševčík, Hrdlička, Mai (84. Mudra), Holub (60. Šedý), Semenec, Severa.

Sestava Souše: Lilko, Popelka, Braum, Rajnyš, Walter, Hanousek (86. Růžička), Ihracký, Hanzlíček, Veselý (58. Tomanec), Schoř, Scheithauer (79. Kovář).

Monika Gordíková