Oba celky v minulém kole prohrály. Chomutovští 0:1 v Brozanech, Litvínovští doma 0:4 s juniorkou Mostu. Oba týmy tak chtěly odčinit předchozí neúspěch a dát do hry více přesnější střelby.

Zápas lépe odstartovali hráči Litvínova.

Ti si vypracovali tři šance, ovšem prudké centry nebyli útočníci schopni zpracovat a zakončit.

Postupně se do tempa začali dostávat i domácí fotbalisté. Po několika rohových kopech se do první šance dostal v šestnácté minutě Strouhal, střílející však těsně nad.

Chomutovští začali být hodně aktivní. Po několika střeleckých pokusech dostali ve 36. a 38. minutě možnost zahrávat z nadějné vzdálenosti trestné kopy.

Z prvního neuspěli, ale při tom druhém hlavou zaznamenal první gól utkání Jančárek – 1:0.

Ještě do přestávky hlavičkoval Strouhal mimo tyče, na druhé straně si Zaťko s obránci pohlídali několik nebezpečných rychlých protiútoků a do šaten se tak šlo za nejtěsnějšího vedení domácího mužstva.

To dobře zahájilo druhou půli. Da Silva, Strouhal, Daneski a znovu Strouhal se ještě střelecky neprosadili, ale v 68. minutě se míč přes Da Silvu dostal až k Rusetskému a ten poslal míč po zemi Krystyníkovy branky – 2:0.

I za tohoto stavu hosté nesložili zbraně, bojovali a zkoušeli nepříznivý výsledek zkorigovat. Chomutovští se díky tomu několikrát dostali do otevřené obrany, ale žádná ze střel se už do sítě nedostala.

Fakta zápasu:

Branky: 38. Jančárek, 68. Rusetski. Rozhodčí: Henych - Hrabovský, Chládek. Žluté karty: 3:3. Diváků: 200.

Chomutov: Zaťko – Jamrich (30. Heier), Ilavskij, Jančárek, Vait, Strouhal, Rusetski (72. Horna), Eiselt, Moravec, Da Silva (80. Haviar). Trenér: Jiří Černý.

Litvínov: Krystyník – Vaculík (73. Pošusta), Veverka, Šafránek, Christof, Havlíček (32. Semenec), Severa, Pour (60. Macháček), Polomský, Režný. Trenér: Zdeněk Kotalík.

(kafe, vev)