Fotbalisté béčka čekali jak se bude dařit kolegům z A týmu a dalším celkům bojujícím o udržení divize. V případě, že by totiž A tým z divize spadl do krajského přeboru, rezerva by nemohla postoupit. Všechno ale dopadlo ke spokojenosti litvínovských borců a od příští sezóny se fandové mosteckého fotbalu mohou těšit na regionální derby Souš – Litvínov B.


„Právo postupu samozřejmě uplatníme. Chceme do krajského přeboru. Nejvyšší krajská soutěž je pro nás dobrá i ve směru dorosteneckého týmu, který může mužstvo doplnil. V závěrečných zápasech A. třídy jsme tým doplňovali právě o hráče z dorostu, aby sbírali zkušenosti,“ řekl jeden z trenérů litvínovské rezervy Pavel Burda. Litvínov B o postupu z A. třídy rozhodl už několik kol před koncem soutěže. Litvínovští skončili první s odstupem čtyř bodů na druhé mužstvo Ledvic.


„Je to samozřejmě úspěch a jsem spokojený. Nicméně jednu bolest stále máme a tou je náš A tým. U něj se drží dlouhodobý trend, snad tři roky, a tou je záchrana soutěže. Co by se dalo změnit? Naše vize je dodávat do mužstev dospělých vlastní hráče – odchovance a nějakého zkušeného fotbalistu. Ovšem na velký boom zkušených borců nejsou peníze. Poměrně velké úspěchy máme u mládeže a to je příslib do budoucna,“ řekl Deníku předseda představenstva FK Litvínov Zdeněk Uhlíř.