„Sám jsem na zápas zvědavý. Ale věřím, že úspěch bude slavit naše zkušenost,“ říká před utkáním trenér FK SIAD Souš Roman Vrána, který by si zároveň přál, aby jeho mužstvo dokázalo v nové sezóně skončit do pátého místa. „Myslím, že kvalitní kádr na to máme,“ doplnil kouč Souše, který se může ve svém celku spolehnout na zkušeného střelce Jana Scheithauera, který v mužstvu po své povedené, minulé jarní části zůstává.


Scheithauer na jaře pomohl vystřílet záchranu přeboru třinácti brankami.


„Věřím, že derby bude lákadlem pro diváky. Na první zápas se Souší se naše mužstvo chystalo celý týden a přistoupíme k němu zodpovědně,“ říká na druhé straně barikády trenér Litvínova Pavel Burda, který své trenérské místo u týmu rezervy přepustil Radkovi Lilkovi a teď bude vypomáhat na lavičce Vratislavu Havlíkovi u litvínovského áčka.


Radek Lilko se tak vrací vpodstatě hned v prvním kole soutěže na místo činu. V uplynulé jarní části za Souš chytal a také díky jeho výkonům mužstvo z města pod Hněvínem soutěž zachránilo. A jaké jsou ambice litvínovského nováčka v krajském přeboru?


„Myslím, že když kádr vhodně doplníme o lidi z A týmu, tak by se mohl podařit klidný střed tabulky,“ přeje si Pavel Burda.