Baníkovci pálili šance a mají jen bod

Most - Neveselý zápas byl pro fotbalisty Mostu v dalším kole druhé fotbalové ligy. Po remíze z Julisky si Baníkovci doma podělili body i s Třincem, který si zisk vystřelil v 89. minutě z přímého kopu.

26.10.2008

REMÍZA. Mostečtí hráči (bílé dresy) ovládli zápas s Třincem, ale kvůli spáleným šancím nechali hosty srovnat stav na 2:2. Třinec odjížděl z Mostu s bodem bezpochyby spokojený.Foto: Foto: Deník/Václav Veverka

Třinec se v Mostě do šance dostal už v deváté minutě. Doubkův centr chtěl hlavou uklidit za Palečkova záda nejlepší hráč soupeře Joukl, ale tři tyče domácích netrefil.

To bylo na hodně dlouhou dobu ze strany hostů všechno. Most si začal vytvářet větší tlak a ten se ujal v 18. minutě, kdy nadvakrát překonal lapače hostů Lipčáka Schut. O šest minut později šla hlavička Mrkvičky půl metru nad břevno hostů. Třinec v té době působil zakřiknutým dojmem a ten si odnesl s sebou i do šaten.

V 55. minutě se probudil i Třinec – Joukl napálil boční síť. Pak začal Most trestuhodně pálil šance. V 59. minutě Trubila razantní střelou z dálky netrefil branku, stejný hráč o minutu později dával přihrávku na Boutasgounta do vyložené šance, ale jeho spoluhráč netrefil branku. V 70. minutě se střelecky předvedl Bogdanov – vedle. V 71. minutě napálil Boutasgount břevno, v 72. minutě Trubila umotal dva beky Třince a do největší šance před brankou Třince nahrával Sigmundovi, který pálil nad.

Hosté trestali v 78. minutě, hlavou po centru zleva vyrovnal Šalamoun. O minutu později, ale prokřehlé fanoušky zahřál domácí Franěk, který přímou ranou k tyčce nedal Lipčákovi šanci. Studená sprcha do tak už studeného dne přišla pro Baníkovce minutu před koncem řádné hrací doby. Z přímého volného kopu opřel míč o vnitřní břevno agilní Joukl a balón skončil za brankovou čarou. Zaražený Paleček jen otočil hlavu. Jedenáct minut si zahrál hostující Maceček. Na trávu přišel v 80. minutě a v čase 90 + 1 odcházel za nakopnutí Loose. V nastaveném čase čtyř minut se už Most nevzpamatoval a navíc při odchodu do šaten se mužstva rozloučila šarvátkou.

Autor: Václav Veverka