"Minule jsme jim dali osm jedna. Tak uvidíme dneska," říká Peter Bažo z vedení romského klubu. Výhru jeho svěřenci potřebují, minule těsně o gól prohráli. "Ale ani Real nevyhrává pořád. Teď zrovna dostal čtyři góly," glosuje Bažo nevyvedený zápas Španělů v německém Dortmundu při Lize mistrů.

Chanovský klub vznikl vlastně náhodou. Děti se začaly zajímat o fotbal, proháněly mičudu po ulici, pak se jich ujali trenéři a výsledek? Hrají oficiální soutěž a myslí na postup. "Jsme v popředí tabulky. Chtěli bychom postoupit," nezastírá Bažo. A přeje si to i kapitán mladých fotbalistů. "Myslím, že na postup máme. Hodně trénujeme," přidává lídr týmu Julius Gregor.


Chanovské děti fotbal chytil. "Trénujeme vlastně každý den. Máme celkem 55 dětí i v nižších věkových kategoriích. Když nám vyjde jeden den volno, je to skoro zázrak. Kluky fotbal hodně baví," těší Baža, který na kopanou nenahlíží jen jako na sport, ale také prevenci. "Kluci se neflákají na ulici a chodí na tréninky. Mají tak nějaký řád. Chceme aby se dostali do učení a k tomu jim může i sport pomoci." A jak zápas Chanova proti Černovicím dopadl? Prohrál 0:1. "O víkendu hrajeme znovu, tak to snad napravíme," přeje si Peter Bažo.