Přitom aktivnější a střelecky lepší byli v Praze Severočeši. Domácí jasně přestříleli. Ale slavila produktivita domácích. Poprvé se ve 14. minutě prosadil Kraus, o tři minuty později Mařík. Most se dotáhl na kontakt ve 28. minutě Kešnerem, ale z protiakce Praha hned navýšila opět na rozdíl dvou branek díky exligistovi Susovi a za tohoto stavu i hráči odcházeli do kabin.

Ve druhém poločase navíc přišlo vyloučení mosteckého brankáře Bíra, který se vydal na svůj ofenzivní výlet, ale jeho přihrávku domácí Slunéčko vystihl, Bíro zatáhl za záchrannou brzdu a dostal červenou kartu. Dvadvacet minut pak musel chytat Šlégr, Pražané už mu branku dát ale nedokázali. Naopak snížil Most ve 46. minutě Mackem. V závěrečných minutách hosté tlačili a posadili Prahu na kolotoč, ale čerstvý brankář Víšek, který přišel na druhý poločas místo Belady, už jim vyniknout nedovolil.

"Co rozhodlo? Šance. My jich měli tolik a dali jsme jen dva góly. Vyloučení Ondry Bíra? To si myslím, že zápas neovlivnilo. Spíše nás nahecovalo. Odevzdali jsme tady všechno," řekl do kamery České televize mostecký Jakub Polák.

Zápas byl reklamou na malý fotbal. Tak to označil komentátor a expert České televize Luděk Zelenka, bývalý útočník pražské Slavie nebo Bohemians či Dukly. "Byla to ukázka toho, jak se malý fotbal v České republice hraje. Zápas měl velkou kvalitu. Praha byla o maličko šťastnější," řekl Zelenka.

Do konce soutěže zbývají ještě dvě kola. Praha vede před Mostem o bod a oba celky hrají zbylé duely doma. Pokud chce Most slavit, tak musí spoléhat na zaváhání Pražanů a sám být stoprocentní.