Praha uzavřela výhrou sezonu, kterou zakončila po loňském titulu na třetí pozici. „Vzhledem k obrovské hráčské základně má Praha samozřejmě pro každý ročník jen nejvyšší ambice, nicméně letos byly dva týmy úspěšnější. Jsme rádi, že jsme třetí místo na jaře uhájili a v příští sezoně se opět pokusíme celkové umístění vylepšit,“ prohlásil pražský univerzál Tomáš Mařík.

Na jaře pražský celek prošel obměnou, ze které hodlá vycházet v příštím ročníku. „Na jaře byly nějaké změny, víc šancí jsme dostávali právě my mladší a měli jsme to založené na poctivých hráčích, kteří nic nevypustí, což se potvrdilo i v zápase s Mostem. Do příští sezony půjdeme s tím, že se opět po roce rádi vrátíme na vrchol, ale víme, že v konkurenci ostatních týmů to bude velmi složité,“ uvědomil si mistr Evropy i světa do 21 let Mařík.

Most s Prahou sedmkrát v řadě prohrál, což hodlal změnit, jenže z plánů brzy sešlo. „Šel jsem na sraz s tím, že to vyhecujeme a Prahu porazíme, ale tam na mě čekali tři borci. Doslechl jsem se, že už se čeká jen na mě a jedeme, což mi trošku vzalo iluze. Odehráli jsme utkání se ctí v pěti. Museli jsme obléknout Vojtu Bendu do dresu, abychom si aspoň na chvíli odfrkli, takže jsme asi Prahu porazit nemohli,“ připomněl mostecký útočník David Macko dokonce účast trenéra na hřišti.

Pražané vedli už po přestávce o tři branky, dvěma góly a dvěma asistencemi se na vítězství nejvýrazněji podílel nestárnoucí veterán Tomáš Kounovský. „Most přijel v trochu okleštěné sestavě pouze s jedním náhradníkem, proto jsme chtěli hned od úvodu zápasu být aktivní, povedlo se nám vstřelit do poločasu tři góly a pro Most už bylo těžké výsledek zkorigovat. Trochu nás mrzí jedna obdržená branka, ale celkově z utkání máme dobrý pocit. Je to pro nás povedený závěr sezony,“ pravil autor jednoho gólu Mařík.

Severočeši obsadili v tabulce čtvrtou příčku, od třetí Prahy je dělí devět bodů. „Sezona nám dala kostru patnácti, dvaceti lidí, kteří se točí a nemění. Do dalšího ročníku nám pomůže, že se tým už konečně stabilizoval, a chceme samozřejmě skončit lépe než čtvrtí,“ sdělil Macko.

Most už nespoléhá pouze na světového a evropského šampiona Ondřeje Bíra v brance, ten často nastupuje i v poli a mezi tyčemi jej zastupuje Miloslav Aschenbrenner. „Naučili jsme se hrát s Ondrou v poli, kde to zvládá překvapivě dobře, takže máme víc variant, což je super. Když nám teče do bot, nasadíme Ondru na posledních pár minut, jinak chytá Áša. V Mostě je velká kvalita na to, kolik nás tam vůbec hraje. Jezdíme i ven v té samé sestavě, vždycky se mění maximálně tři jména. Tohle už funguje lépe, což je dobře,“ doplnil český reprezentant Macko.

Staropramen Praha – Most 5:1 (3:0)

Branky a nahrávky: 6. Socher (Kounovský), 25. Kounovský, 27. Kounovský (Baran), 37. Jelínek (Baran), 55. T. Mařík (Kounovský) – 58. Fišer (Benda). Rozhodčí: Kohout – Šťástka. Hráno bez karet. Diváci: 40.

Staropramen Praha: Jaroslav Bellada (Jakub Stehno) – David Baran, Michal Uhlíř, Tomáš Kounovský, Tomáš Jelínek, Tomáš Vaněk, Lukáš Kratochvíl, Daniel Reiter, Tomáš Mařík, Pavel Šultes, Václav Socher.

Most: Miloslav Aschenbrenner – Stanislav Levý, David Macko, Jakub Polák, Vít Popelka, Antonín Fišer, Daniel Rulf, Vojtěch Benda.