Před novou sezonou vyhlašovali rychlý návrat mezi ligovou elitu. Hned v prvním kole jim ale plány naboural Baník Most. Fotbalisté brněnské Zbrojovky v prvním kole druhé ligy nepřesvědčili. Na Moravu je bez bodu poslal mostecký Sergej Rusetski. V brněnském táboře zavládlo zklamání.

„Všichni jsme hodně zklamaní. Počítali jsme, že v prvním duelu zvítězíme, jenže prohráli jsme si ho sami. Domácí se dostávali sotva do náznaku šancí, k ničemu jsme je nepustili. Jenže jsme udělali jedinou větší chybu, po níž padl gól,“ mrzí Jana Hromka, který na jihu Moravy hostuje z třetiligové Kroměříže.
Brno si sedá, přes léto se mu výrazně změnil kádr. Má plno mladých hráčů, zkušené opory jako Tomeček či Švancara jsou zraněné.

„V první půli se projevovala nervozita, patrná byla hlavně na nás mladých. Po přestávce jsme zahráli slušně, jenže po blbé chybě přišel gól a už jsme bušili do plných,“ popisuje zápas na severu Čech vyškovský rodák a zároveň dodává, že porážka na sezonních plánech Brna nic nemění.

Doufám, že na nás porážka žádné následky nezanechá. Musíme prohru hodit za hlavu, jít dál a vyhrávat. Ambice jsou pořád stejné, nic tím nekončí. Soutěž bude velmi vyrovnaná a ukazuje se, že každý klidně porazí každého. Bodově podle mě nikdo neuteče. O to je větší škoda, že jsme z Mostu nepřivezli ani bod. Všechny se budou hodit,“ kroutí hlavou fotbalista Zbrojovky.