Jednotlivé zápasy, z nichž většina skončila dle očekávání s výjimkou dílčích překvapení, určily pořadí týmů pro letošní play-off. Za zmiňovaná překvapení lze jistě označit především snadné výhry Švejka nad Gamblers Most a pak i snad vysoké vítězství Katalánců nad Jablíčky Chomutov.

Každopádně žádný další gól již v základní části nepadne a my si tak můžeme představit letošní čtvrtfinálové dvojice. V první z nich se proti sobě postaví vítěz základní části, Atlético Most, a Avengers Most. Zde je favorit poměrně jasný, a byť Avengers nemají špatný kádr, drtivé síle Atlética budou vzdorovat jen velmi obtížně.

Druhou dvojici čtvrtfinalistů tvoří druhý tým základní části, GMS Most, a Inseminátors FC. Přes výrazný bodový rozestup mezi oběma týmy již zde nemusí být favorit zdaleka tolik jasný. GMS má určitě špičkový kádr, ovšem právě v těch nejlepších hráčích poněkud užší. To samé platí o Inseminátors a tato série by tak měla být především o docházce těch nejlepších hráčů. Ten z týmů, který se s tímto úkolem lépe vypořádá, má větší šance na semifinále.

Třetí dvojici tvoří Gamblers Most a Švejk. Přes poslední zápas základní části, v němž Gambleři týmu Švejk jasně podlehli, by to měli být oni, kdo bude v této sérii tahat za delší konec. Gambleři totiž disponují skutečně zničující silou a Švejk, přes skvělé výkony ke konci základní části, je přeci jen stále malofotbalovým nováčkem. Přesto je jisté, že Gambleři nedostanou nic zadarmo a případný postup si budou muset tvrdě vybojovat.

Složení letošního čtvrtfinále uzavírá dvojice Katalánci a Jablíčka Chomutov. Tato dvojice je značně nečitelná a skončit může postupem obou týmů. Tam, kde Jablíčka nabízí skvěle fungující organizaci a disciplínu, tam Katalánci mohou kontrovat individuálními kvalitami a fotbalovou živelností. Výrazný vliv na toto čtvrtfinále pak mohou mít i výkony gólmanů obou týmů.

Každopádně dne 21.10.2018, kdy čtvrtfinálové boje startují, by se měl na 11. ZŠ servírovat malý fotbal té nejvyšší kvality.

Základní část je tedy za námi a sluší se ještě ohlédnout za jejími statistikami. Vítězem základní části se, jak již bylo řečeno, stal tým Atlético Most a to o tři body před GMS Most a o pět před Gamblers Most.

Nejproduktivnějším hráčem základní části je Vít Popelka (31+36) z GMS Most před svým spoluhráčem Petrem Bohatou (41+18) a Adamem Koudelkou (31+19) z Atlética Most.

Nejlepším střelcem této fáze soutěže se stal Petr Bohata (41 zásahů) a to před Popelkou a A. Koudelkou (oba 31).

Popelka se pak stal nejlepším nahrávačem ligy (36 asistencí) a to před dvojicí Martin Boček z Inseminátors FC a David Macko z Gamblers Most (oba 21).

Definitivně známa je rovněž trojice nejlepších gólmanů základní části. Těmi se stali Václav Šlégr z Atlética Most (průměr 3,38 obdrženého gólu na zápas) před Miloslavem Aschenbrennerem z Katalánců (3,47) a Ondřejem Bírem z Gamblers Most (3,56).

Příští víkend má tedy Mostecká liga malé kopané klid zbraní a poté se již naplno rozhoří boje o letošní mistrovský titul.

Aleš Janeček