16.53 A je to tady. Dnes se možná bude měnit historie mosteckého fotbalu. Prvoligoví fotbalisté FK SIAD Most od 17.15 nastoupí před televizními kamerami k boji o udržení v nejvyšší fotbalové soutěži České republiky. V zápase jara se na mosteckém stadionu představí aktuálně poslední tým v první lize Bohemians 1905.

16.55 Mostecký stadion se začíná plnit. Do výkopu zbývá 20 minut. Pondělní vydání Mosteckého deníku, s nímž v ruce mají fanoušci vstup na stadion zdarma, je v okolí vyprodáno. Na straně Bohemians bude chybět vykartovaný Jan Rezek, který je také na stadionu.

17.12 Výkop se blíží. Mostecký trenér ví moc dobře, že jde o velmi důležitý zápas přesto ho nepřeceňuje. „Jsme celé jaro v pásmu sestupu, proto je pro nás každý zápas utkáním jara. Samozřejmě hodláme bojovat o tři body, přesto do konce ligy zbývá ještě pět kol a stát se může ještě mnoho věcí. Ovšem je nutné přiznat, že kdo dnes zvítězí, ten bude mít lepší výchozí pozici pro další boje o záchranu,“ přiznal trenér Robert Žák.

17.13 Fanoušci Bohemians začínají vytvářet fotbalovou atmosféru. Skandování a hecování mezi fanoušky začíná.

17.15 Hráči jsou na ploše. S týmem Bohemians přicestovala i soška Českého lva, kterou zapůjčil populární herec Ivan Trojan, fanoušek "Klokanů".

17.15 Zápas začal příchodem hráčů obou týmů, které přivedly fotbalové naděje FK SIAD Souš. Drama o záchranu v první fotbalové lize začalo výkopem hostí.

17.22 V hledišti může být kolem pěti tisíc lidí. Příznivců Klokanů dorazilo přibližně pět set a jsou hodně slyšet.

17.23 Sestavy: Most: Švenger – Trubila, Studík, Webster, Škoda – Stožický, Gedeon, Pilař, Loos – Pešír, Rilke. Bohemians: Sňozík - Marek, Rada, Nikl, Šmarda - Moravec, Lukáš, Morávek, Bartek, Rada - Škoda.

17.23 Bohemka vede brankou Milana Škody po rohovém kopu. Fandové Bohemians odpálili první pyrotechniku. Na stadionu je skvělá atmosféra.


17.30 Bohemians stále vedou ochozům. V brance Klokanů se objevil po třech zápasech opět Radek Sňozík. Palce mu v hledišti drží věhlasný "Bohemák" Antonín Panenka.

17.34 Most zahrával standardní situaci třicet metrů od Sňozíkovy branky. Mostecký Pilař ale jen trefil zeď.

17.40 Po obdržené brance se mostečtí fotbalisté vzchopili a zatlačili svého soupeře na jeho polovinu. Veškeré snahy o skórování jsou však stále bezzubé.

17.44 Defenziva Bohemians odolává nájezdům domácích borců. Třetina utkání je pryč.

17.46 Mostecký Webster srovnal.

17.49 Domácí Pešír na své polovině vypíchl balon a sprintem se dostal do šance. Stopeři Bohemians ho ale uhlídali.

17.54 Most dává branku díky Trubilovi a ujímá se vedení 2:1. Tribuny bouří a především mostečtí fandové, kteří už jsou hodně slyšet.

17.56 Něco o střelci druhé mostecké branky: Vitali Trubila, který poslal Most do vedení , celý týden laboroval s malým zraněním prstů na pravé noze.

18.00 Rozhodčí právě ukončil poločas. Most vede zásluhou Trubily a Webstera. Za hosty skóroval Škoda.

18.06 Přestávka probíhá v klidu. Lidé si kupují klobásky a pití. K tomu jim zní z reproduktorů skladba Dana Landy.

18.10 Čtenáři Mosteckého deníku ve vítězství domácích příliš nevěří. V anketě jich většina hlasovala pro výhru Bohemians.

18. 15 Rozhodčí zahájil druhé dějství záchranářského střetnutí. Fandové Bohemky chtějí po hráčích vyrovnání. Trenér hostí zamíchal se sestavou a poslal do hry hned na začátku druhého poločasu dva nové hráče. V Mostě se tak představí Michal Ordoš a Martin Kotyza, kteří nahradili Nikla a Vágnera.

18.22 Bohemka vyrovnává brankou Kotuzy.51. minuta zápasu ukázala, že hosté nic neponechali náhodě a střídání se jim vyplatilo. Bomber totiž nenápadnou střelou z levého rohu překonal nepřipraveného Švengera a vyrovnal na 2:2.
Pořadatelé hasí dýmovnici fandů hostujících.

18.24 Mostecký Jaroslav Škoda dostal žlutou kartu.

18.28 Fandové Klokanů zapalují dýmovnice a po stadionu se šíří kouř. Komentátor vyzývá hostující fandy, aby nepoužívali pyrotechniku.

18.31 Most střídá. Na hřiště přišel Keňan Oboya. Ven stáhl trenér Robert Žák Trubilu. Je to jasný signál o posílení útočných řad Mostu.


18.38 Most přidal na aktivitě. Hostující zadáky pozlobil Oboya s Pešírem. Ze hřiště odešel domácí Pilař. Do hry se zapojil Šisler.

18.42 Fandové Bohemians cítí body a je je hodně slyšet. Šisler právě vybojoval SIADu rohový kop, který odvrátil zkušený matador Karel Rada.

18.48 Bohemians dává branku díky Slezákovi, který byl na hřišti pár vteřin. Slezák z dvaceti metrů propálil brankáře Švengera.

18.52 Siad má na zvrat už pouhých sedm minut. V kotli Bohemians se hlasitě slaví. Mostecká strana je zamlklá.

18.54 Komentátor hlásí 6 320 diváků a Most přežil klinickou smrt. Z blízkosti vychytal forvarda hostí dnesk jinak nedobře chytající Švenger.

19.03 Bohemka pojistila tři body za výhru čtvrtou brankou Ordoše. Je dobojováno a Mose se propadl na poslední příčku v Gambrinus lize.