Kluby ze severu Čech zaznamenaly černý víkend. Teplice doma sebraly jen bod, Jablonec podlehl v Ostravě, Most v Brně a Liberec doma s Mladou Boleslaví. Navíc Most v pondělí podlehl Brnu.

„Ostrava potvrdila formu, v pohodě hrají její útočníci Svěrkoš a Magera. Liberec, který rozehrál jarní část sezony dobře, možná spoléhá i na účast v českém poháru. Asi i některé hráče šetřil,“ komentoval dění pro Deník Přemysl Bičovský, dříve hráč i trenér Teplic, který vedl i Blšany a Most.

Hektické vyvrcholení bude mít zřejmě i bitva o záchranu. Pár kol před koncem sezony se zdá, že se o ni poperou Kladno, Most a Bohemians 1905.

„Řekl bych, že se výkonnost Mostu zvedá. Věřím, že se mezi elitou zachrání.“

Tomu ale úplně neodpovídají mostecké výsledky. Fotbalový bůh musí na mostecké fotbalisty být asi pořádně rozezlený, nebo že by to byla ztráta koncentrace? Ať tak či onak FK SIAD Most trpí syndromem proher, remíz a ztracených bodů v závěrečných patnácti minutách. Je to totiž až k nevíře kolik zápasů bylo rozhodnuto v z,ávěru a kolik padlo branek do sítě Mostu, právě v posledních minutách. I to je samozřejmě vizitka toho, kde se Most v současné době nachází.

Trochu statistik tedy. Most inkasoval v posledních patnácti minutách z 42 branek neskutečných 16 branek. V kolika zápasech tyto branky rozhodly o výsledku? V Ostravě (2. kolo) , proti Teplicím (3.), v Olomouci (4.), se Slávií (5.), v Budějovicích (8.), proti Spartě (12.), ve Zlíně (15.), proti Ostravě (16.), s Olomoucí (18.), v Brně (24.). Rovných deset utkání tedy mostečtí hráči prohráli, či remizovali až v závěru.