Když v poločase šel do šatny, držel se za hlavu jako by snad spáchal vraždu. Mostecký obránce Ondřej Běloušek si dal proti Dukle vlastní branku. Nakonec tolik smutnit nemusel. Mostečané dokázali s lídrem II. ligy vyrovnat a slavit cenný bod.

Most dal dneska dvě branky. Jednu Dukle a druhou jste si nechtěně srazil do vlastní branky.
Musím říct, že po vyrovnávací brance mi spadnul kámen ze srdce. Myslím si ale, že jsme si zasloužili v zápase s Duklou vyrovnat. V některých pasážích jsme měli i více ze hry. Remíza je pro oba týmy spravedlivá.

Jak ten váš vlastní gól vůbec padl?
Byl tam prudký přízemní centr na přední tyč, šel jsem do skluzu za mnou stál hostující Chigou, snažil jsem se míč zblokovat. Bohužel jsem ho špičkou srazil do vlastní branky.

Takže váš první druholigový gól?
(úsměv) Přesně tak. A řekl bych, co jsem tady v Mostě, tak můj první gól vůbec. Bohužel tedy do vlastní branky.

Tedy to spíše mrzí.
Zamrzí to. Mohli jsme dát branku třeba jinou. Na druhou stranu jsem moc rád, že jsme dokázali vyrovnat. Kdybysme prohráli po mém vlastním gólu, byla by to škoda. Musím ale říct, že žádný hloupý vlastenec to nebyl.

V závěru jste Duklu tlačili, měli jste převahu, co chybělo k vítězné brance?
Chyběla nám finální přihrávka. Do šancí a centrů jsem se dostali. Asi tomu také moc nenahrávaly povětrnostní podmínky.

Je remíza s Duklou cenným bodem?
Určitě. Je to lídr druhé ligy, který má na postup do první ligy. Bodu si hodně vážíme. Do zápasu jsme šli s tím, že chceme Duklu potrápit.

Nehrál soupeř až moc profesorsky?
Dukla to má tak postavené. Hrají hodně takticky, po zemi, snaží se kombinovat. Taky si ale myslím, že nás trošičku podcenili, když asi viděli, jak jsme hráli se Znojmem, které mělo jen devět hráčů. Nakonec ale viděli, že se budeme o body prát. Žádný míč jsme jim nenechali zadarmo.

Nic mu vytýkat nemůžu, hájil spoluhráče brankář Pokorný
Most – Mostecký brankář Jakub Pokorný vlastní branku svému zadákovi Ondřeji Bělouškovi nevyčítal. Stane se.
„Nic mu vytýkat nemůžu. Chtěl prostě odkopnout balón pryč, ale bohužel šlo to do branky,“ řekl po střetnutí s Duklou mladý gólman, který nahradil v brance jedničku Lukáše Palečka, který se stará o vážně nemocnou manželku.
„Pro Palce (Lukáše Palečka) je to určitě nepříjemná situace. Pro mě je to dobré, že chytám, ale bohužel na úkor toho, že manželka Lukáše je nemocná,“ doplnil Pokorný.
Premiéru ve druhé lize si odbyl v minulém víkendu ve Varnsdorfu. Na tribuně mu držela palce celá rodina.
„Proti Dukle jsem byl už klidnější. Zahrát si proti takovému týmu je super. Chigou (útočník Dukly) mě ve spaní naštěstí nestrašil,“ smál se po remízovém zápase. Jak dlouho bude stát jako záskok za Palečka mezi tyčemi sám netuší.