Mostečtí fotbalisté se v rámci dalšího kola druhé fotbalové ligy představí na půdě severočeského rivala a nováčka z Varnsdorfu. Oba týmy mají v tabulce shodně dvacet tři bodů. Mostečané chtějí na trávníku Slovanu napravit dojem z posledního zápasu se Znojmem, který doma ostudně prohráli 0:1, když soupeř hrál šedesát minut bez dvou vyloučených hráčů. Fotbalisté Baníku jako omluvu fanouškům zaplatili půl dopravy na zápas, druhou polovinu uhradilo vedení.

"Jsem moc rád, že fanoušci skousli výkon proti Znojmu a chtějí nás v neděli přijet podpořit. Pevně věřím, že tentokrát na hřišti uvidí jiný Baník!" prohlásil v týdnu kouč Mostu Stanislav Hofmann starší. Ten bude postrádat na trávníku vykartovaného Jedináka, Hofmanna a Bělouška. Ve Varnsdorfu Mostečany tak nečeká žádný lehký zápas. Navíc domácí tým stále čeká na první jarní výhru, ve čtyřech duelech získal jen dva body, Most šest.

"Domácí zápasy hrají ve velkém tempu. A že na jaře ještě nevyhráli, to vůbec nic neznamená," upozorňuje i Hofmann. Kdo se bude nakonec v severočeském derby radovat z důležitých bodů? Zápas začíná v neděli od 15.00 hodin.

(mch, vev)