Zprvu to vypadalo, že se mostecké házenkářky mezi elitou dlouho neohřejí. Nováček interligy hrál dlouho opadáka, jenže spříchodem kouče Tomáše Kuťky na lavičku, Černí andělé ožili a vposledním utkání sezony vydřeli pátou pozici mezi českými kluby. Místo sestupu si tak Baník může dokonce za jistých okolností zahrát vevropské pohárové soutěži!

„Na začátku sezony jsme se rozkoukávaly, bylo to pro nás těžké. Pak jsme ale zabraly a nakonec se nám podařilo splnit cíl,“ svěřila se Deníku Hana Martinková, která byla s210góly hlavní útočnou zbraní Baníku a třetí nejlepší střelkyní soutěže.

Oúspěšném zakončení sezony rozhodly sobotní výhra nad Pískem a nedělní triumf nad Jindřichovým Hradcem. Mostečanky musely na palubovce beznadějně posledního týmu tabulky zvítězit, aby si zajistily 5.místo. Dramatický souboj, ve kterém se skóre přelévalo ze strany na stranu, Černí andělé zvrátili na svou stranu až vzávěrečné dvacetiminutovce, kdy si vytvořili klíčový čtyřgólový náskok a nakonec vyhráli30:27.

„Závěr sezony byl hodně náročný. Jsme rády, že jsme to zvládly,“ oddechla si Martinková, pro kterou ještě sezona nekončí. Ovíkendu jede do Luhačovic na soustředění reprezentace, kterou včervnu čeká boj sČernou Horou opostup na MS vBrazílii.

Díky pátému místu mají Mostečanky šanci předvést se vevropském poháru. „Vedení klubu se bude oúčast vpohárové Evropě ucházet pouze za příznivé situace vhráčském kádru,“ předeslal trenér Kuťka. „Bylo by hezké jet ven a vyzkoušet si evropský styl,“ poznamenala Martinková.