„Jedná se o nejvýznamnější klubovou akci v malé kopané v Evropě a my jí přikládáme velký význam. Na jednu stranu je pro nás obrovská čest být mezi zúčastněnými týmy v Champions league, na stranu druhou jde o velký stres a obrovské množství požadavků ze strany evropské federace, ať už je to licence, ubytování, doprava do dějiště turnaje a v neposlední řadě shánění sponzorů, bez kterých by naše cesta nebyla možná, protože asociace malého fotbalu ČR se na podpoře českých zástupců nijak nepodílí. V současné době již dolaďujeme jen závěrečné detaily a věřím, že ve čtvrtek odcestujeme bez problémů," řekl pro web Gamblers Most manažer a brankář týmu Ondřej Bíro, jinak nedávno bronzový z ME v Maďarsku.

V Lize mistrů se představí 68 týmů ze 23 zemí v 17 skupinách. V každé skupině jsou čtyři celky. Gambleři jsou v Áčku společně s Veni Vidi Vici z Chorvatska, Szigetszentmiklos z Maďarska a domácím účastníkem LPF Tolmin. Do vyřazovacích bojů postupují dva nejlepší ze skupiny. Mostečané museli na poslední chvíli v týmu udělat ještě dvě změny. O účast přišel Adam Koudelka, kterého vyřadilo zranění kolena a nahradil ho David Batelka. Na Slovinsko se nepodívá ani důležitý pilíř „Géček" Michal Macháček, který má povinnosti ve velkém fotbale.

„O soupeřích nevíme téměř nic, vlastně známe jen jejich umístění v národních šampionátech a z toho lze usuzovat, že nás nečeká nic jednoduchého. Nicméně věřím, že jsme vybrali takový tým, který dokáže v turnaji dojít daleko. Náš cíl? Sníme o triumfu v Lize mistrů, ale tentýž sen má všech 68 týmů turnaje. My chceme jít postupně, to znamená zvládnout základní skupinu a ve vyřazovacích bojích už se může stát všechno. Neskutečně se těšíme a jsme plní očekávání. Věřím, že v konfrontaci s evropským malým fotbalem uspějeme," přeje si Bíro. Bude se v neděli ve Slovinsku slavit?