Slovenský šikula stihl na začátku sezony 11 zápasů, ve kterých Litvínovští těšili své fanoušky parádní hrou a nadstandardním bodovým přísunem. Jenže pak přišel duel ve Vítkovicích a souboj na buly s Petrem Chlánem. Sukeľ se po něm sesunul na ledovou plochu, s pravou nohou bylo zle. Musel na operaci, chyběl čtyři měsíce.

Fanoušci na utkání Litvínov - Hradec Králové
FOTO, VIDEO: Byli jste na Valentýna na hokeji v Litvínově? Najděte se na fotkách

„Bylo to už hrozně dlouhé, ale klukům jsem fandil, stále jsem byl v kabině. Jsem rád, že jsem po takové době přispěl k vítězství,“ měl Sukeľ v Budvar aréně hned několik důvodů k úsměvu. „To první utkání po takové pauze je vždy těžké. My chtěli vyhrát pro něj. Je super, že to fakt bylo vítězné," radoval se i jeho spoluhráč Ondřej Kaše.

Centr první útočné formace Vervy si užil bohaté zápasové vytížení. Byl na přesilovkách, bránil při oslabeních, chodil na buly. A byl na nich úspěšný, z 28 jich vyhrál devatenáct. „Bylo v plánu, abych byl na ledě takto často," komentoval svůj ice time, který čítal 18 minut a 22 vteřin. „Z mého pohledu je to lepší než se oťukávat, snadněji se dostanete do zápasu," dodal.

Robert Reichel, František Lukeš, David Balázs, Jaroslav Hübl starší. Nad nimi Miroslav Rykl
Protihráčům uměl vyndat zuby. Dnes by prý Balázs dostal za své fauly doživotí

„Ropáci" potřebovali body jako sůl, v pěti předchozích duelech totiž získali jen čtyři body. „Hodně jsme si to zkomplikovali. Ale věřím, že teď o tu čtyřku zabojujeme," zahlásil Sukeľ. „Tři body z Českých Budějovicích jsou hrozně důležité, domácí také hrají o čtyřku. Nikdo už se nebude zítra ptát, jestli to bylo 1:0, nebo 7:4," doplnil oslavovaného navrátilce dvougólový Ondřej Kaše.

Fanoušci hokejového Litvínova.
Bengál až opadá nátěr z trubek zimáku. Fandové se chystají na decibelovou bitvu

Do konce základní části extraligy zbývá odehrát čtyři kola. Litvínov je aktuálně čtvrtý, na pátou Kometu Brno, která má však odehraný o jeden zápas méně, má dvoubodový náskok. V neděli od 16.30 se na Zimním stadionu Ivana Hlinky utká ve velkém šlágru se Spartou Praha.