„Trenéři pod vedením Honzy Štefka nás oslovili, že by rádi založili fotbalové sdružení SK Krušnohoří. Je to mládežnický tým, který je zaměření především na fotbal, ale také na další sportovní aktivity. Ve sdružení jsou děti z našich tří horských obcí a to Brandov, Hora Svaté Kateřiny a Nová Ves. To celé gró spolku je mládežnický fotbal. Tady už třetím rokem fotbal není, dříve tu dlouhodobě býval tradicí. Jsme rádi, že ho můžeme znovu podpořit,“ vyjádřil se starosta Brandova Jiří Mooz a dodal:

„Sdružení bylo založené před koncem roku, je to tedy půlroční záležitost. Děti už přes zimu trénovaly v tělocvičně v Hoře Svaté Kateřiny. Jsme pozitivně překvapení, že zájem dětí je veliký. Jsem rád, že jako obec můžeme poskytnout zázemí, získali jsme do vlastnictví zdejší fotbalové kabiny a šatny, kde je mimo šaten i tělocvična a sauna. Děti to mají zdarma od nás k dispozici.“
Mladé talenty cepuje zkušený trenér Jan Štefko. Pro něj samotného to byla výzva a zatím se s ní statečně pere.

Extraligový HC Verva Litvínov hledá hostesky.
Hledáme Verva Girls!

„Já jako grassroots trenér krajského fotbalového svazu jsem si řekl, že máme za úkol i restartovat kluby. Buď zakládat nové, nebo zakládat u nich mládež a jednou z věcí, kterou jsem si zadal jako těžký oříšek bylo Krušnohoří. Tady možná čtyřicet let žádný mládežnický oddíl nebyl, tak jsme si řekli, že to zkusíme. Napojili jsme se na základní školu, tam jsme začali a udělali kroužek pohybových aktivit zaměřený na fotbal. To vede kolega Láďa Rameš, což je okresní grassroots trenér. Já jsem s ním ve spolupráci, paní ředitelka nám vyšla vstříc. Začaly chodit děti a je mezi nimi velký zájem. Máme děti i z mateřské školky,“ řekl trenér Jan Štefko.

Zaregistrovaných je 22 dětí. „Na jaře jsme přihlásili dvě soutěže – chtěli jsme do okresního fotbalového svazu mladou kategorii U7 a mladší a přihlásili jsme i mladší přípravku, ale bohužel soutěž se nerozjela kvůli koronaviru. Od podzimu počítáme, že přihlásíme právě tyto dvě kategorie. Ten rozptyl dětí je od pětiletých a máme tu dokonce jednoho sedmnáctiletého. Trénujeme i děti z dětského domova,“ dokreslil Štefko.

I takhle se hraje stolní hokej - s rouškou.
V červnu se jde na šprtec do Střediska volného času Most

V plánu je letos v létě i další ročník, v pořadí třetí, česko-německého příhraničního kempu. I tam je ze strany dětí, a také těch německý, zájem.

„Začínali jsme s patnácti dětma a loni už jsme jich měli čtyřicet. Měli jsme na to pozitivní odezvy jak z české, tak i německé strany. Podpořil nás také starosta z Olbernhau. Poměr dětí byl dvacet ku dvaceti, takže dvacet Čechů a dvacet Němců. Já německy mluvím, takže jako trenér koordinuji německou stranu, kde jsem také mládežníky trénoval. Komunikace mezi dětmi je ale v pohodě, ty se mezi sebou domluví naprosto bez problémů. Já mám syna, který hraje v Mostě, žije ale v Německu, kam chodí i do školy. Sám obstarával komunikaci mezi dětmi. Ty děti se ale rychle skamarádí, tam jazyk není zase taková bariéra,“ řekl k letním kempům v horských obcích další z trenérů mladých fotbalistů Petr Mareš.