Poleradský štírek František Sidor v minulé sezoně ovládl tabulku střelců ve III. okresní fotbalové třídě, kde jeho Polerady hrají. A je vidět, že střeleckou chuť si přinese i do další sezony. Jeho spoluhráč Zdeněk Holdy, který v Chomutově hrál za celek Létajících vran, byl vyhlášený nejlepším střelcem turnaje se 13 zásahy. Nepříjemný vzkaz pro poleradské soupeře!

Chomutovský pohár 2023, který se již jedenáctý rok hraje pod patronací hlavního sponzora pana Pavla Šamse a čtvrtý rok pod upraveným názvem Rregional Travel Cup. Tento nejstarší futsalový turnaj v okolí pořádá Spolek Chomutovská liga malého fotbalu. Turnaj se odehrál tradičně ve sportovním areálu Cihla v Chomutově a zúčastnilo se jej dvanáct týmů převážně z Chomutova, ale hrály i týmy z Mostu a Mukova. Loňské prvenství přišli obhajovat hráči FC Baníku Chomutov, ale favoritů na vítězství měl turnaj více.

Po sobotních zápasech ve skupinách se s turnajem museli rozloučit Baníček Most, FC Debakl a jen o jednu vstřelenou branku méně Technoline. V nedělních osmifinálových skupinách zůstali překvapivě Juventus Chomutov, v těžké skupině FC Mix Chomutov a favorizovaní Jany Kluci Mukov, když nedorazili. Dva nejlepší týmy z prvních míst z osmifinálových skupin FC Baník Chomutov a Auto Macák postoupily přímo do semifinále. Na další čtyři týmy čekalo čtvrtfinále. V tom prvním po nerozhodném poločase nakonec porazil Lomber tým Most AC Young boys.

Ve druhém čtvrtfinále vlétly Létající vrány na City Chomutov a rychle vstřelily tři branky. To nejspíš rozhodlo a v souboji dvou překvapení turnaje šli dál vrány. V prvním semifinále se sice do vedení dostal nováček turnaje Lomber tým Most, ale favorizovaný FC Baník Chomutov zabral a svého soupeře vysoko přehrál. Druhé semifinále svedlo dohromady Auto Macák a Létající vrány a po vyrovnaném prvním poločase v tom druhém potvrdil roli favorita Auto Macák a postoupil do finále. Zápas o třetí místo vyhrál Lomber tým Most a bral bronzové medaile, překvapení turnaje Létající vrány obsadily čtvrté místo. Po roce se opakovalo loňské finále a opět to byla podívaná pro diváky. Střetli se čtyřnásobný vítěz turnaje FC Baník Chomutov a Auto Macák, který byl popáté v řadě mezi nejlepšími čtyřmi týmy turnaj, ale ještě jej nevyhrál. Od začátku to byl boj a oba týmy předváděly kvalitní výkon. Do vedení se dostal celkem brzo Baník Chomutov a vyhrál i první poločas.

Auto Macák to však nevzdal a podařilo se mu nakonec při power play v poslední minutě zápasu vyrovnat. Šlo se stejně jako loni na pokutové kopy a Auto Macák hned ten první neproměnil. Ostatní střelci už měli mušku přesnou a tím bylo rozhodnuto. Loňské první místo obhájil FC Baník Chomutov a tento turnaj vyhrál již popáté, Auto Macák má stejně jako loni druhé místo.

Nejlepším střelcem turnaje se stal Zdeněk Holdy z Létajících vran, který vstřelil třináct branek. Nejlepším brankářem byl vyhlášen Jakub Dvořáček z FC Baníku Chomutov a nejlepším hráčem Jiří Chmelan z Auto Macák. Turnaj řídili rozhodčí Jaroslav David, Jaroslav Menšík, Jan Tůma a organizačně jej vedli Jiří Kupec, Martin Jackl, Pavel Fára, Petr Schögl.