Momentálně má po nedávných náborech fotbalových špuntů v plánu přihlásit dvě kategorie.

„Přišlo nám na nábor 29 dětí, z toho 18 už máme zaregistrovaných. Zbylé děti a jejich rodiče se ještě rozhodují,“ řekl Deníku předseda TJ Baník Louka Václav Laštovka.

Ilustrační foto, v černém dresu mostecká Marie Poláková.
Střelecká bída Andělům body nepřinesla. Gumovala je ukrajinská gólmanka

„Máme k dětem i kvalifikovaného trenéra, kterým je David Kafka. Spolupracovat bude u dětí s manželkou. David je hráčem našeho áčka. Já musím hodně poděkovat obci, protože nám finančně pomáhá, vychází vstříc. Navíc máme k dispozici tělocvičnu, umělou trávu. Podmínky parádní. V plánu máme od nové sezony přihlásit jeden tým bambini a jeden tým mladších žáků,“ dokreslil Laštovka k fotbalu v obci, která čítá necelých sedm stovek obyvatel.

Baník Louka se tak zařadí vedle dalšího nováčka z Mostecka a to Fotbalu Braňany, který také loni přihlásil tým dospělých a na trávník vyběhl i se starší přípravkou a dorostenci.

Louka fotbalem nadchla, i na trávníku to není propadák

Atmosféra při fotbalovém zápase v Louce u Litvínova.Atmosféra při fotbalovém zápase v Louce u Litvínova.Zdroj: Deník/Edvard D. Beneš

Fotbalový boom v Louce odstartoval loni na jaře. Nadšenci dali dohromady místní hřiště, zrekonstruovali zázemí, přichystali vše, aby se mohl ve vísce fotbal po více jak dvou desítkách let znovu hrát. První zápas s Hrobčicemi byl obecní událostí. Lidé obsypali zábradlí kolem hřiště, v parnu si vychutnávali pivo a klobásky. Po podzimu navíc nováček nezklamal. V patnáctičlenné tabulce je na osmém místě.

„Já si myslím, že to není vůbec špatné na to, že jsem kluky vlastně sebral z ulice,“ chechtá se Laštovka. "Zrovna dnes jsme odehráli přípravný zápas. Měli jsme Oldřichov, který hraje vyšší soutěž, takže kluci dostali šestku, ale s fotbalem tady panuje spokojenost,“ uzavřel předseda místního Baníku.

Mostečtí Lvi v domácím střetnutí s Letci z Letňan.
Poppel spálil šance Lvů na body na popel! Rozhodl dvě minuty před koncem