Polerady letos válčí s Bečovem o první místo v nejnižší fotbalové soutěži. Bečov vede o jediný bod, když nasbíral 46 bodů. Polerady jsou v závěsu. Ke Kobylákovi v zimě přibyla staronová posila František Sidor a takhle sehraná dvojka teď táhne klub z obce na Mostecku za postupem.

„František Sidor je neskutečná posila. Dává góly a spolu jsme na sebe už zvyklí, hrajeme společně dlouhou dobu, ale je to samozřejmě o celém týmu. Jsme parta, nebereme to podle jednotlivců,“ je Kobylák skromný.

Pavel Francouze se Stanley Cupum, který přivezl ukázat do své mateřské Plzně.
Hrdina, který vychytal historický titul Vervy, končí. Francouze zradilo zdraví

Skromný zůstává i u svých střeleckých počinů. „Já teď nic moc,“ chechtá se. „Samozřejmě, že góly chci dávat jako všichni kluci v týmu, ale není to priorita. Když ho dám, tak ho dám. Hlavní je, že se vyhrává a je dobrá nálada,“ usmívá se Ladislav Kobylák.

V šestatřiceti letech má stále chuť lítat po trávníku za míčem. Jeho recept? „Je to hlavně tím, že pořád chci hrát fotbal, ať je mi kolik mi je. Ta chuť mě prostě jen tak nepřejde a hodně dělá také náš tým, parta, jsme tady rodina, skvělý celek. Chodíme si zahrát fotbal pro radost, tady jsme zkrátka doma,“ přirovnává sympatický chlapík.

Polerady naposledy, jak už bylo zmíněno, porazily 7:0 nováčka soutěže z Braňan. V nováčkovském kolečku místní celek pokračuje, když se v sobotu představí na trávníku v Louce.