Braňany vždy platily za baštu fotbalu na Mostecku. S Baníkem Most za zády se vyšvihly do celostátních soutěží, na zeleném pažitu se v jejich dresu prohánělo nejedno známé jméno. Vše je ale jinak, klub padl do krajských soutěží, vinou reorganizace pak do okresu. Po koronovirových uzávěrách řada hráčů odpadla, Braňanští už nemají kde brát.

„Od začátku sezony se vůbec nescházíme. Mladí se na to úplně vykašlali, přestali sportovat. Tak to táhneme v jedenácti lidech, podle toho ty výsledky vypadají,” štve Heidenreicha, jehož syn David, odchovanec Teplic, nyní hraje druhou italskou ligu.

Ne vše chce ale kapitán Tomáš Heidenreich házet na covid. „Svou roli hraje. Kluci se dva roky nehýbali, tloustli. A asi zjistili, že jim fotbal nechybí. Je to hodně smutný příběh, vždyť tady v Braňanech byl fotbal na dobré úrovni.”

V okresním přeboru vyhrál Litvínov (v žluto-černé kombinaci) v Braňanech 8:0
Litvínov touží po postupu z okresu. V cestě jim stojí jen Novosedlice

Aby vůbec Braňany mohly k zápasům nastoupit, zlákali někteří hráči pár svých kamarádů, kteří se fotbalu nevěnovali. „Chodili se na nás dívat. Jsou to místní kluci, nechali se přemluvit. Jsme za ně rádi.”  Braňany zatím během deseti uplynulých kol smíšeného okresního přeboru Teplicka a Mostecka devětkrát prohrály, pouze v 5. kole doma porazily 3:2 Soběchleby.

V tabulce jsou poslední, více než umístění ale Heidenreicha, bratra Petra Heidenreicha, už pár let výkonného ředitele FK Ústí nad Labem, irituje právě to, že opadl zájem jeho spoluhráčů o fotbalové zápasy. „Jde to od desíti k pěti. Nevím, co s tím. Chodím se sem proběhnout, když přes týden toho pohybu tolik není. Teď je to ale bída. Netrénujeme, nescházíme se… Možná to byl proti Litvínovu můj poslední zápas. Chci mít z toho radost. Scházeli jsme se tu bývalí mostečtí hráči - já, Jamrich, Přibyl a další. Teď je to jinak a radost se vytratila. Parta sice jsme, na hřišti se nehádáme, ale takhle to dál nejde.”