Když trenér Petr Spilka zvládl za tři body regionální derby v Litvínově (2:1), které bylo posledním mačem sezony, tak s veselým úsměvem obešel fanoušky, plácnul si s nimi a věděl, že svůj tým zakotvil na třetím místě tabulky.

„Očekával jsem ze začátku sezony trošku více,“ byl přesto Spilka nespokojený a pokračoval: „V mých očích jsme se mohli i porvat o postup. Bohužel máme úzký kádr, takže na horní příčky nakonec myslet nešlo,“ doplnil, když se ze třetího místa koukal s odstupem na druhé Chlumčany a lídraMeziboří (v červeném) ovládlo poslední duel sezony v Litvínově 2:1.Meziboří (v červeném) ovládlo poslední duel sezony v Litvínově 2:1.Zdroj: Jiří Havelka ze Strupčic.

Loni, když Meziboří končilo na čtvrtém místě, tak říkal, že ještě sezonu a konec. Tehdy se mohl vedle zavedeného kanonýra Vojtěcha Nespera spoléhat i na stejně produktivního pistolníka Václava Semence. Ten ovšem pro špatná kolena skončil.

„Bavili jsme se s funkcionáři klubu, mluvil jsem i s hráči a přislíbil jsem ještě půl sezony trénování. Dám tedy ještě podzim a pak uvidíme, jak to bude vypadat. Nicméně máme úzký kádr, já bych si představoval větší, ale to se bohužel nedaří. Takže půl sezony ještě určitě dám,“ doplnil Petr Spilka.

Na podzim mají tedy na Meziboří úkol jasný – ukecat Spilku i na zbytek sezony, protože tohle spojení prostě funguje!