A mostečtí fanoušci si užijí své. Všechny týmy, které o víkendu začínají, startují na domácím stadionu. V Mostě je nejvyšší fotbalová soutěž divize a tam je jediný účastník a to FK Baník Souš. Soušští v sobotu na svém příjemném stadionu od 15.00 hodin budou hostit nováčka ze Štětí. Domácí parta trenéra Petra Johany má na co navazovat. Naposledy totiž Souš vybojovala v divizi bronzové medaile. Historický úspěch! V novém ročníku už bude na hřišti příznivcům chybět oblíbený kanonýr Václav Štípek, který ukončil kariéru a přesunul se do realizačního týmu jako asistent trenéra. Novinkou je v Souši i změna trenéra brankářů – Jaroslava Belaně, který zamířil trénovat mládež do Viktorie Plzeň, nahradil zkušený Patrik Kolář (působil ve Spartě, Č. Budějovicích, Litvínově a naposledy v Teplicích). Ten se v divizním celku ujme gólmanů od áčka až po malé fotbalisty.

TIP DENÍKU: Po fotbale házená

Soušští fotbalisté odstartují novou sezonu v sobotu v 15.00 hodin proti nováčkovi ze Štětí. Pokud vám po fotbale ještě zbude hlad na sport, můžete ze soušského stadionu zamířit na nedalekou zastávku tramvaje, tam se během pěti minut nechat odvézt ke sportovní hale a od 17.00 hodin držet palce mosteckým házenkářkám, které v rámci turnaje O pohár Českého porcelánu Dubí nastoupí proti rumunské Cisnadii.

Dopoledne na krajský přebor

Už v sobotu dopoledne vstoupí do nové sezony v krajském přeboru Mostecký fotbalový klub (MFK) a celek z Horního Jiřetína. MFK po sestupu z divize bude patřit k favoritům nejvyšší krajské soutěže a potvrdit to bude chtít v sobotu od 10.15 hodin na Fotbalovém stadionu Josefa Masopusta, kde přivítá Lovosice. Horní Jiřetín doma od 10.30 hodin bude hostit celek Modré.

Litvínov v domácím zápase s Mladou Boleslaví.
FOTO: Litvínov v pátém přípravném zápase podlehl Boleslavi v prodloužení