„Zimní příprava? Škoda, že nechodí všichni hráči, že tu zimní přípravu absolvuje deset dvanáct hráčů, což je málo. Z toho základního kádru, který máme, tak ve své podstatě vlastně třeba jedna třetina lidí vůbec nechodí. Za mne je to velká škoda, protože v soutěži by se to pak projevilo,“ vyprávěl Petr Spilka pro přípravném duelu s Proboštovem, který jeho svěřenci ztratili 1:6.

Mezibořští byli v minulých sezonách zvyklí hrát ve vrchních patrech tabulky. Takže letošní deváté místo je spíše zklamání, i když to má své důvody.

„Deváté místo v tabulce? A proto jsem na Meziboří zůstával, protože oddíl měl strach z toho, že pokud výměnu hráčů typu dorostenců, mladých fotbalistů, které si s sebou bereme a Meziboří teď dorost udělalo, tak oddíl měl strach ze sladění a tak jsem si to vzal na starost. Byli jsme zvyklí na lepší umístění, ale zapracováváme mladé hráče, kteří pro nás znamenají budoucnost fotbalu.

Zdroj: Deník/Jakub Vítek

Náš dorost vítám, jsem rád, že takhle můžeme tým okysličit. Je důležité mít hráče z vlastních rezerv, protože hotový fotbalista mimo tým přijde na hromadu peněz. Pro oddíl jsou mladí odchovanci úsporou peněz,“ je jasné Spilkovi.

„U nás na Meziboří to okysličení mančaftu přijít muselo. Jakmile to taháte s těmi staršími kluky, kteří mají zkušenosti a možná tu I. B třídu mohou hrát i na úrovni vrchních příček. Nicméně to je krátkodobá záležitost a z hlediska dlouhodobého je moc dobře, že mladé hráče zapracováváme,“ je rád trenér.

Ilustrační foto.
ANKETA: Finále je tu. Kdo se stane nejoblíbenějším klubem Ústeckého kraje?

Právě generační obměna si vyžádala horší místa v tabulce. Klub to chápe. Změny přijít musely. „Velké ambice si pro jaro neděláme. Chceme se držet v prostředku tabulky a dělat na tom zapracovávání mladých hráčů, o kterém jsem mluvil,“ dodal mezibořský kouč.