Do poločasu v deštivém zápase bylo hotovo – v 19. minutě poprvé skóroval mostecký Schön, ve 34. minutě přidal druhou branku Kavický, který se tak prosadil potřetí ve dvou zápasech, a vše minutu před poločasem posvětil zkušený Popelka.

„Celý zápas jsme měli pod kontrolou. Nehrálo se v nikterak velkém tempu. To jsou ta pohárová utkání, kdy se po práci jde rovnou na zápas a kluci, hlavně u soupeře, nebyli kompletní. V prvním poločase jsme dali tři góly, vystřídali jsme další čtyři hráče – dorostence, aby si zahráli, vyzkoušeli si to. Účel to splnilo, postoupili jsme do dalšího kola,“ usmíval se trenér Mostu Stanislav Hofmann po pohárovém úspěchu.

Kotel FK Baník Most-Souš na zápase s Viktorkou Žižkov, který skončil 0:0.
VIDEO: Tohle nechceme! Baník kritizuje fanoušky po zápase se Žižkovem

Juniorka Mostu baví. Nejen, že mostečtí mladíci umí dávat líbivé góly a vyprávět by o nich mohl třeba Petr Kavický, ale v krajském přeboru už jsou v tabulce třetí. Jaro prostě Most zastihlo v dobré formě. „Daří se nám směrem dopředu, máme dobrou defenzivní čtyřku vzadu, která to pokryje. Zatím brankáři, co za nás chytali, protože se tady točí kluci z dorostu plus Filip Pecháč z áčka, tak máme jistotu i vzadu. Jde nám to kombinačně, střelecky, v mančaftu je pohoda. Hlavně musím říct, že kluci dobře trénují a na hřišti se to projevuje,“ dodal trenér, který je otcem obránce Stanislava Hofmanna, který patří k obraným pilířům prvoligového Slovácka.

Sám Hofmann senior dokázal v Mostě namíchat koktejl, který umí – kolem zkušených hráčů jako Wagner, Popelka nebo Nguyen běhají v přesile mladíci. „Přesně tak, to jsem vždy tvrdil, že mužstvo mladých potřebuje starší kolem sebe, aby jim poradili a také jim byli vzorem. Mladí se to u nás naučili, vnímají to, poslouchají na hřišti a plní si co mají,“ dodal trenér a přidal: „Jaro chceme zvládnout bodově i výsledkově. Chceme také ukazovat dobrou hru, abychom mohli mladé kluky zase někam posouvat dál, nejlépe do našeho A mužstva. Máme výrazné talenty, na těch chceme pracovat,“ uzavřel Hofmann, kterého mostecký klub v minulé sezoně ocenil za trenérský přínos ve výchově mladých fotbalistů.