„S osmdesáti procent počítáme se sestupem. Pokud k němu dojde, ještě se hrají dvě kola, tak budeme hrát I. A třídu a snažit se o rychlý návrat,“ řekl šéf jiřetínského klubu Jiří Hyneš.

„Zranili se nám dva klíčoví hráči, vyměnili jsme trenéra, ale fotbal v Horním Jiřetíně určitě nekončí. Máme mládež, dokonce jsme založili bambini kategorii pro malé děti, jedeme dál,“ dodal šéf klubu z úpatí Krušných hor. Jiřetín v posledním víkendu doma po penaltách přemohl Perštejn 3:2. V tabulce na předposledním místě má 31 bodů, Černovice místo před ním mají o čtyři body více. Šance na záchranu? Vyhrát oba zbývající zápasy za šest bodů a čekat, že soupeři zaváhají. Miniaturní šance, ale stále reálná.

Tomáš Vrábel je sportovním manažerem Litvínova.
Litvínov má nového sportovního manažera. Stal se jím Tomáš Vrábel

„Tahle sezona se mi hodnotí špatně, je mi z toho smutno, je to taková malá sportovní tragédie,“ ví brankář Horního Jiřetína Miloslav Aschenbrenner. „Bohužel výsledky byly jaké byly a na záchranu to asi stačit nebude. Je pravda, že jsme i o to už několikrát koledovali, ale vždy jsme se nějakým způsobem zachránili,“ přidal Aschenbrenner, kterému jiřetínský klub přirostl k srdci kvůli prostředí a fajnové partě. Loni jiřetínští kluci po sezoně juchali v převlecích nejen filmových postav, letos je nálada diametrálně odlišná.

„Nikdo to nejspíš díky té minulé sezoně nečekal, ale stalo se v kádru pár změn. Ať už to byly odchody opor, karetní tresty či dlouhodobá zranění. Tohle vše jsme podcenili a nedokázali nahradit, tudíž jsme horko těžko bodovali. Teď nám asi nezbývá než pogratulovat týmům, co skončily před námi, smířit se se sestupem, dát se do pořádku a formy a vykopat kraj hned následující rok,“ uvědomuje si brankář.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...