Fotbalový Litvínov se věnuje především mládeži, dobře si totiž uvědomuje, že právě v té je jeho budoucnost. „Chlapi hrají I. B třídu, v dávné minulosti to bylo samozřejmě lepší. Už nějakou dobu hrajeme v areálu v Lomské ulici, kde sice není žádný velký komfort pro diváky, ale hráči v něm mají vše, co potřebují," pochvaluje si Jiří Mašek, jeden z klubových funkcionářů.

Příprava: Kladruby - Zabrušany
FOTO, VIDEO: Naše soustředění? Manželky i alkohol, prozradil trenér Mixa

Litvínovští dorostenci jsou vedení trenéry Tomášem Gergelem a Radkem Tropschuhem. Dorostenecké soupeře pro uplynulý víkend nesehnali, tak se obrátili na týmy dospělých. „Bílina kádr narychlo neposkládala, ale Ledvice nám na naši nabídku kývly. Pro naše kluky to byla výborná konfrontace, hra proti takovému soupeři jim dá mnoho zkušeností," tvrdí Mašek.

Ledvice vyhrály zaslouženě, na rozdíl od litvínovských mladíčků totiž dokázaly proměňovat své šance. „V tom byl asi největší rozdíl. Naši běhali, hosté si to dávali spíš zkušeně. Hráli slušně, ohleduplně, za to jim děkujeme. Tempo bylo rychlé, nebyly žádné zbytečné fauly a záludnosti," líčí Jiří Mašek.

Trenér Modlan Michal Doležal
Aby vesnické kluby dávaly svým hráčům výplaty? Nesmysl! štve Doležala z Modlan

Jaká byla sestava Litvínova? Brankář Michael Rujbr, obrana Mašek Dominik, Jan Peca, Patrik Kupec, Matěj Holý, v záloze Hoai Phong Nguyen, Tomáš Fiala, Jiří Vošáhlik, Tomáš Fialka, Jan Jandák a v útoku Adam Schubada. V průběhu utkání nastoupili ještě David Guláš, Jan Vokáč a posila z mužského A týmu Ondřej Havlíček. Z důvodu drobných zranění nenastoupili v sestavě brankář Tomáš Habrdle a dva věkem ještě mladší dorostenci nastupující pravidelně v tomto kádru - Václav Hříbal a Michael Mašek.